Напередодні Великодня у різних локаціях міста проходять ярмарки.
Майстри з різних регіонів України представляють атрибути до свята та рукотворні подарунки. Фото: Музей Гончара
Великодній ярмарок традиційного народного мистецтва
Майстри з різних регіонів України представляють атрибути до свята та рукотворні подарунки: писанки, гончарні вироби, плетені кошики, ткані та вишивані речі, одяг, килими, вироби з соломи та дерева, з кореня сосни, жіночі прикраси, дитячі іграшки, ляльки-мотанки, твори малярства.
Майстри з різних регіонів України представляють атрибути до свята та рукотворні подарунки. Фото: Музей Гончара
Відвідувачі ярмарку мають унікальну можливість поспілкуватися з народними майстрами, довідатися про таємниці їхньої творчості, відчути красу та енергетику народного мистецтва наживо.
«Кожен, хто завітає до музею і придбає вироби, підтримає тим самим народних майстрів, які зберігають українську традиційну культуру, утверджують нашу національну ідентичність в час війни», — зазначають у музеї.
Майстри з різних регіонів України представляють атрибути до свята та рукотворні подарунки. Фото: Музей Гончара
На подвір’ї звучатимуть веснянки від київського фольклорного гурту «Вільце», 9 квітня о 12:00 фольклорний гурт «Орелі» запросить дітлахів до весняних ігор.
Коли: 8-9 квітня з 11:00 до 19:00
Де: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19
Вартість вхідного квитка: 50 грн; для дітей до 15 років включно — вхід вільний.
На маркеті буде кераміка від українських виробників. Фото: Всі. Свої
Великодній маркет Всі. Свої
На локації є змога підтримати українські бренди та купити все необхідне для святкування Великодня у вітчизняних виробників. Представлені більщ як 150 брендів з такою продукцією: фермерські сири, м’ясо та ковбаси, оригінальні соуси, вино, крафтові настоянки та інші алкогольні напої, авторські солодощі, святковий декор для дому, свічки, кераміка, іграшки, текстиль, одяг та аксесуари.
Інклюзивна пекарня Good bread виготовить безкоштовні паски для військових та українців на сході країни.
Також на маркету підтримають важливу соціальну ініціативу інклюзивної пекарні Good bread. Вона працює з 2017 року, зараз у команді 23 людини з ментальною інвалідністю. Під час війни підприємство продовжує розвиватися і давати робочі місця, а також — допомагати бійцям та мешканцям прифронтових територій.
На маркеті Good bread продаватимуть свою продукцію, а виручені кошти витратять на випікання 10 000 безкоштовних пасок: половину передадуть військовим за запитом. Другу половину відвезуть у Донецьку та Харківську область — людям, які живуть під щоденними обстрілами та тим, чиї будинки зруйновані.
Коли: 8–9 квітня, 10:00–19:00
Де: вул. Десятинна, 12
Вхід вільний
Виставка-ярмарок «Весняний вернісаж у Ботанічному саду»
Науковці продають саджанці різних сортів селекції відділу акліматизації плодових рослин, та сорти та форми екзотичних плодових адаптованих до наших кліматичних умов: кизил та айва різних сортів селекції проф. С.В. Клименко; актинідія та лимонник китайський сортів селекції Н.В. Скрипченко; азиміна, хеномелес, мушмула, ожина, псевдоцидонія, ірга; різні сорти яблуні та груші; декоративні яблуні; півонії деревовидні.
Коли: 8-9 квітня з 9:00 до 18:00
Де: стара купольна оранжерея НБС імені М. М. Гришка
Навели лад: сьогодні у столиці прибрали на 34 локаціях. На толоках в кожному районі очищали територію, фарбували та висаджували нові дерева.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua