Представник Верховної Ради з прав людини повідомив, що особа померла в медичному закладі через кілька днів після поступлення. При цьому, після її смерті не було проведено медико-судової експертизи.
Прокуратура міста Києва ініціювала два розслідування за обставинами загибелі особи у столичній медичній установі в січні 2026 року, що сталася після проведення заходів щодо мобілізації. Цю інформацію оприлюднив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, як передає видання «Главком».
«У січні 2026 року до одного з київських медичних закладів було доставлено чоловіка з переломами ребер та пошкодженням грудної клітки. За його словами, тілесні ушкодження йому завдали співробітники правоохоронних органів та представники військкоматів», – зазначено у повідомленні Лубінця.
За словами омбудсмена, чоловік пішов з життя в лікарні через декілька діб після госпіталізації. Водночас, після його смерті не було проведено судово-медичної експертизи.
«Тіло було передано родині для поховання без проведення необхідних досліджень. Як наслідок, сьогодні суспільство, близькі померлого та слідчі органи досі не отримали відповідей на найважливіші запитання: що саме стало причиною смерті цієї людини та чи пов’язані отримані нею травми з летальним результатом», – підкреслив він.
За сприяння Офісу омбудсмена прокуратура розпочала слідчі дії за двома статтями Кримінального кодексу. Правоохоронні органи перевіряють можливе перевищення службових повноважень працівниками поліції та представниками ТЦК та СП, а також ймовірне неналежне виконання професійних обов’язків медичними фахівцями.
Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки поки що не надавав коментарів щодо цієї ситуації.
