Смерть мобілізованого в лікарні Києва: розпочато два кримінальні розслідування

Смерть мобілізованого у київській лікарні: відкрито два кримінальні провадження

Представник Верховної Ради з прав людини повідомив, що особа померла в медичному закладі через кілька днів після поступлення. При цьому, після її смерті не було проведено медико-судової експертизи.

Прокуратура міста Києва ініціювала два розслідування за обставинами загибелі особи у столичній медичній установі в січні 2026 року, що сталася після проведення заходів щодо мобілізації. Цю інформацію оприлюднив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, як передає видання «Главком».

«У січні 2026 року до одного з київських медичних закладів було доставлено чоловіка з переломами ребер та пошкодженням грудної клітки. За його словами, тілесні ушкодження йому завдали співробітники правоохоронних органів та представники військкоматів», – зазначено у повідомленні Лубінця.

За словами омбудсмена, чоловік пішов з життя в лікарні через декілька діб після госпіталізації. Водночас, після його смерті не було проведено судово-медичної експертизи.

«Тіло було передано родині для поховання без проведення необхідних досліджень. Як наслідок, сьогодні суспільство, близькі померлого та слідчі органи досі не отримали відповідей на найважливіші запитання: що саме стало причиною смерті цієї людини та чи пов’язані отримані нею травми з летальним результатом», – підкреслив він.

За сприяння Офісу омбудсмена прокуратура розпочала слідчі дії за двома статтями Кримінального кодексу. Правоохоронні органи перевіряють можливе перевищення службових повноважень працівниками поліції та представниками ТЦК та СП, а також ймовірне неналежне виконання професійних обов’язків медичними фахівцями.

Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки поки що не надавав коментарів щодо цієї ситуації.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *