У Київській міській державній адміністрації (КМДА) триває робота над опрацюванням результатів публічних слухань стосовно проєкту рішення про зміну тарифних ставок
У столиці, після впровадження оновлених тарифів на пересування громадським транспортом, раніше придбані поїздки залишатимуться дійсними до 14 вересня 2026 року. Цю інформацію розповсюдив ресурс «Главком», посилаючись на відповідь Департаменту економіки та інвестицій КМДА на запит «Суспільного».
Усі поїздки, які пасажири встигнуть придбати до 14 липня, будуть чинними протягом додаткових двох місяців – до 14 вересня поточного року. Після закінчення цього періоду невикористані поїздки не анулюються: їх буде автоматично конвертовано у грошовий еквівалент та зараховано на особистий рахунок електронного квитка користувача.
Наразі у КМДА триває аналіз результатів громадського обговорення проєкту рішення щодо коригування тарифів. Після завершення цієї стадії документ буде направлено на затвердження у встановленому законодавством порядку.
Крім того, у профільній службі міської адміністрації уточнили, що з 1 серпня в Києві планується запровадження єдиного електронного квитка вартістю 60 грн. Його головна перевага – можливість здійснювати безкоштовні пересадки між будь-якими видами комунального транспорту (метро, автобуси, трамваї, тролейбуси та фунікулер) протягом 90 хвилин від моменту першої активації.
Нагадуємо, що нова тарифна сітка для комунального транспорту столиці з разовою поїздкою за 30 грн планується до впровадження з 15 липня 2026 року. На офіційному сайті Київради вже з’явилася петиція, спрямована проти цього рішення, яка надзвичайно швидко зібрала необхідні 6000 підписів.
Нові тарифи на пересування громадським транспортом Києва інфографіка: КМДА
інфографіка% КМДА
Видання «Главком» раніше повідомляло, що вартість місячного проїзного квитка на комунальний наземний транспорт Києва та метрополітен після перегляду тарифів посяде четверте місце серед аналогічних проїзних документів у столицях європейських країн. Дорожчими будуть лише проїзні в Лондоні, Амстердамі та Стокгольмі.
Варто зазначити, що введення у Києві тарифу на проїзд у розмірі 30 грн за одну поїздку призведе до щорічних додаткових витрат для середньостатистичної родини з трьох осіб у сумі майже 35 тис. грн. Такі розрахунки представив депутат Київської міської ради, голова бюджетної комісії та керівник опозиційної фракції «Слуга народу» Андрій Вітренко.
