На початку 2022 року в Україні працювало 402 кіноклуби документального кіно цієї Мережі. Вони показують глядачам найкращі зразки документального кіно українських та світових режисерів, навчають аудиторію розуміти та захищати свої права. Деякі — ініціюють проведення адвокаційних кампаній, щоб допомогти громадам вирішити конкретні проблеми,.
На початку повномасштабної війни діяльність частини клубів призупинилася через окупацію та бойові дії. Але вже у березні 2023 року вони почали відновлювати свою роботу. Активно відкриваються і нові кіноклуби по всій Україні. Нині понад 300 кіноклубів показують документальне кіно й проводять дискусії про права людини зі своїми глядачами і глядачками.
Чому кіноклуби документального кіно про права людини стали більш затребуваними під час повномасштабної війни, ніж у мирні часи? На які питання шукають відповіді люди, які приходять у кіноклуби документального кіно? Які ідеї, очікування, мрії спонукають ініціативних свідомих людей вкладати свій час і зусилля у розвиток кіноклубів?
Про цей унікальний для України правопросвітницький кіноклубний рух на «Каві з правозахисниками» розкажуть співзасновниця і директорка Мережі DOCU/CLUB Алла Тютюнник та проєктна менеджерка Ніна Хома.
Коли: 4 червня об 11.00
Де: кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26, зал «Солодке життя»
Вхід на подію вільний.
Розмова відбудеться в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, що проходить у столиці з 2 до 8 червня: програма.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua