Ремонт триває в Оболонському районі. Фото: Борис Корпусенко.
Капітальні ремонти планують закінчити до кінця вересня.
Сьогодні в різних районах міста тривають активні дорожні роботи. Через них виникають затори, що викликають незадоволення киян.
Заступник міського голови — секретар Київради Володимир Бондаренко. Фото: Борис Корпусенко
Чому ремонти доріг сьогодні необхідні та які терміни їх проведення в ефірі телеканалу «Київ» розповів заступник міського голови — секретар Київради Володимир Бондаренко.
«Більшість поточних ремонтів доріг будуть завершені до кінця липня, капітальні — до кінця вересня, — зазначив Володимир Бондаренко. — У 2022 році масштабних ремонтів доріг не проводилося. За ініціативи Київської міської голови Віталія Кличка сьогодні у столиці розпочали низка капітальних ремонтів. Зокрема, по вулиці Пирогова, що не ремонтувалася протягом останніх 40 років.
У нас немає вибору, потрібно ремонтувати дороги попри воєнний час. Місто має розвиватися і покращувати свій технічний стан. Навряд чи комусь з автомобілістів захочеться їхати дорогою, де можна залишити колесо або бампер. Ми намагаємося робити ремонт власними силами шляхово-експлуатаційних управлінь що знижує його вартість».
Вулицю Пирогова не ремонтували останні 40 років. Фото: Борис Корпусенко
Він зазначив, що триває ремонт й на Північному мосту, де через навантаження техніки виходять з ладу деформаційні шви.
За словами заступника міського голови — секретаря Київради, роботи йдуть максимально швидкими темпами. Так, частина вулиці Хмельницького — від Хрещатика до Чикаленка — вже перекладена, можна проїхатися нею та оцінити якість робіт. До 30 вересня дорожні роботи по вулиці Хмельницького будуть повністю завершені.
На вулиці Шовковичній, на якій йде перекладання бруківки, роботи завершать до кінця серпня.
«У нас ще залишається низка доріг з бруківкою, які знаходяться під ухилом. Швидше за все, до них дійдемо наступного року, — розповів Володимир Бондаренко. — Якість робіт, які виконують комунальники на цих вулицях, вражає. Вона іноді краще за якість приватних компаній, які це робили раніше. Наприклад, Подільський чи Володимирський узвіз. Частково комунальники також вже переклали дві смуги на вулиці Грушевського».
Ремонт вулиці Хмельницького завершать до кінця вересня. Фото: Борис Корпусенко
Володимир Бондаренко звернув увагу, що вулиці з бруківками не перекладалися кілька десятків років. Оскільки вони розташовані в центрі столиці, навантаження на них колосальне. Навіть без урахування колісної важкої техніки, яка їздить містом. Основну частину ремонтів намагаються зробити в літні місяці, коли машин в Києві стає трохи менше.
Також заступник міського голови — секретар Київради розповів, що роботи на вулиці Івасюка на Оболоні, триватимуть до кінця липня.
«Ремонт цієї вулиці був необхідний, оскільки верхній шар дорожнього покриття прийшов у непридатний до використання стан, — зауважив Володимир Бондаренко. — Ми маємо розуміти, що ремонт дороги — це ситуація короткострокова. Але якщо ми не будемо вчасно ремонтувати дороги, замінювати верхній шар дорожнього покриття, через декілька років нам доведеться проводити повний капітальний ремонт дорожнього покриття. Це треба робити вчасно, щоб також зекономити кошти киян».
За його словами, вже цього тижня почнуться дорожні роботи на вулиці Стеценка, де буде часткове обмеження руху.
Також Володимир Бондаренко підкреслив, що спека не впливає на якість дорожніх робіт.
«Для бруківки нам потрібна сонячна погода, щоб бетон набрав міцності. А для асфальтного покриття це нормальний температурний режим, — пояснив він. — Там, де проходить капітальний ремонт доріг і залучені приватні компанії, вони дають гарантію на 3-5 років на дорожне покриття. І в разі виникнення будь-яких технічних ушкоджень асфальтного покриття через неякісний ремонт, підрядник за власні кошти буде його усувати».
Нещодавно Київавтодор показав, як змінюється Дегтярівський шляхопровід. Роботи на ньому триватимуть до 30 листопада.
Нагадаємо, що на час робіт рух шляхопроводом закрито, а рух на розв’язці організували за принципом турбіни. Проїзд забезпечено в усі напрямки, працюють тимчасові світлофори.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua