Укргідрометцентр повідомив, що середній за липень приплив води до водосховищ становить: до Київського 590 кубометрів на секунду, а це 75% норми, 60% забезпеченості, а бічний до Канівського (Десна-Літки) 161 кубометр на секуду — 77% норми, 62% забезпеченості.
Нині рівень води по всіх водосховищах Дніпровського каскаду менший ніж у минулі роки. Про це говорив гендиректор Укренерго Ігор Сирота в ефірі телемарафону Єдині новини. Проте в енергосистемі не вистачає потужності, тому спрацювання води у водосховищах є необхідністю.
За словами Ігоря Сироти, гідроенергетики протягом літа завжди намагалися максимально накопичувати воду у водосховищах, готуючись до більш інтенсивної роботи ГЕС з вироблення електроенергії у зимовий період.
Проте цього літа гідроенергетики своїми потужностями мають перекривати дефіцит струму, пропускаючи воду через агрегати й виробляючи електрику.
Ігор Сирота нагадав, що дефіцит струму — наслідок російської агресії, через яку зокрема з 15 енергоблоків АЕС України, 6 знаходяться на тимчасово окупованій території й не працюють.
«Щодо стану й рівня води у Київському водосховищі, то ми подали аварійну заявку на те, щоби не спрацьовувати воду, а накопичувати на зимовий період», — сказав Сирота.
Він нагадав, що Київське та Канівське водосховища — найменші з всього каскаду. Найбільшим було Каховське. Наразі електроенергію виробляють завдяки в основному воді Кременчуцького водосховища, намагаючись підняти рівні у Київському та Канівському.
«У Каховському водосховищі був великий потенціал. Ми могли спрацьовувати до 5 метрів води, порівняно з тим, що в Київському ми можемо спрацьовувати лише на метр», — сказав керівник Укргідроенерго.
Він підкреслив, що у Київському водосховищі немає того обʼєму води як в Каховському. Тому затоплення територій такого масштабу, яке було при підриві Каховської ГЕС окупантами, неможливе.
«Каховське водосховище покривало всі потреби у воді аграрного та промислового комплексу мінімум трьох великих південних областей. І наслідки нестачі води ми побачимо наступного року, особливо навесні. В технічному плані ГЕС та ГАЕС Укргідроенерго готові до осінньо-зимового періоду», — сказав Ігор Сирота.
«Вечірній Київ» повідомляв, що гідроенергетики вчергове спростували «страшилки» країни-агресора, які вона потоком вкидає в український інформпростір. У телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику, продовжують розганяти страшилки про аварійність Київської ГЕС.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua