У книгозбірні відбулося родинне свято. Фото: Національна бабліотека для дітей
Нещодавно у столичний книгозбірні відбувся святковий сімейний вікенд.
Урочистий захід «Святий Миколай і пес Патрон у дитячій бібліотеці» розпочався важливою подією, яку давно очікувала спільнота бібліотечна і письменницька — вручення Всеукраїнської літературної премії Всеволода Нестайка.
ЇЇ вручають для відзначення сучасних українських дитячих письменників, які продовжують традиції нашого славетного дитячого письменника, та у своїх творах висвітлюють життя та проблеми сучасних дітей і спрямовані на виховання у молодої генерації українців доброти, щирості, взаємодопомоги, любові до рідної землі, патріотизму, національної самосвідомості.
Алла Гордієнко на врученні Премії В.Нестайка. Фото: Національна бабліотека для дітей
Фото: Національна бабліотека для дітей
Першою лауреаткою премії стала українська письменниця Валентина Попелюшка за повість для підлітків «Украдені». Вручення премії мало відбуватися навесні цього року під час Всеукраїнського тижня дитячого читання, але було відтерміновано за зрозумілих причин. І, нарешті, церемонія нагородження відбулася.
У своєму слові на врученні нагороди Алла Гордієнко, генеральна директорка Національної бібліотеки України для дітей, зазначила:
«Сонячний, життєдайний, справжній, щирий! Той, що дарує радість. Саме так ми згадуємо нашого великого маестро дитячої літератури Всеволода Зіновійовича Нестайка. Найкращого. Він, як ніхто інший, вмів делікатно та непомітно напрацювати у дитячій душі правильні напрями, а як ліки для подолання душевної сліпоти використовував гумор».
За її словами, феномен Нестайка полягає у здатності «зберегти в собі дитинство, вміти дружити з дитинством», повноцінно відтворити саме дитячий світ, а не дорослий погляд на нього.
Щоб вшанувати пам’ять Всеволода Нестайка колектив бібліотеки ініціював створити Всеукраїнську літературну премію імені Всеволода Нестайка — для вшанування пам’яті великого дитячого письменника України та для стимулювання сучасних українських письменників писати для дітей ТАК, як писав Нестайко.
Фото: Національна бабліотека для дітей
Фото: Національна бабліотека для дітей
Для отримання премії до бібліотеки зі Львова приїхала Анастасія Горкунова, донька письменниці, яка власне надихнула маму на сюжет повісті «Украдені».
Алла Гордієнко передала їй диплом, пам’ятний знак премії та сертифікат на отримання власне премії.
Також гостя стала учасницею презентації для школярів і батьків книжки «Украдені» Валентини Попелюшки — лауреата першої Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка.
Гості свята зробили на згадку спільні фото у новорічних локаціях. Фото: Національна бабліотека для дітей
На другому поверсі у виставковому просторі бібліотеки розгорнулася весела театралізовано-ігрова програма з елементами лялькового театру «Пес Патрон доправляє лист Святому Миколаю!». Унікальний та актуальний віршований сценарій вистави створений фахівцями бібліотеки саме для цього свята.
Під час дійства класична ситуація із дитячими листами набуває сучасного сенсу, а допомагає українським дітям доправити лист до Миколая пес Патрон. Так, у бібліотеці пес Патрон був ляльковий, хоча дуже схожий на справжнього. Реальний песик не зміг прибути на свято, бо виконує дуже важливі бойові завдання. Всі українці про це знають, і саме за це його люблять і шанують.
Вистава була інтерактивною, і діти змогли долучитися до різноманітних конкурсів та цим допомогли песику Патрону доправити листи дітей до Святого Миколая, наблизити свято та щасливий фінал історії.
Дітлахів чекало багато сюрпризів. Фото: Національна бабліотека для дітей
Надалі читачі змогли відвідати пізнавально розважальні локації у відділах бібліотеки.
Дошкільнята розважалися під своєю маленькою ялиночкою, розповідали віршики, які вони готували для Миколая, грали у різноманітні зимові ігри.
У відділі для молодших читачів, діти та батьки долучилися до новорічного майстер-класу від креативної майстерні «Творчі долоньки» та зробили святкові прикраси для ялиночки.
Відділ документів іноземними мовами знайомив відвідувачів свята із чарівними істотами — скандинавськими Ніссе, а після знайомства із цими міфічними істотами кожен охочий зміг зробити собі маленького Ніссе.
Пес Патрон-герой лялькового театру. Фото: Національна бабліотека для дітей
Святкування продовжилося у відділі мистецтв, де гості свята взяли участь у новорічно-різдвяній співанці «Співаємо, колядуємо, Новий рік віншуємо!».
Локація «Сімейна ігротека» одна з улюблених для розваг читачів у вільний час. А колекція настільних ігор у бібліотеці доволі багата, тож можна обрати собі не лише до смаку, а й на необхідну кількість учасників гри.
Бібліотекарі також організували безпрограшну лотерею для відвідувачів свята: кожен охочий міг придбати квиток, а кошти за нього залишити у благодійній скриньці. В кінці святкових подій відбувся розіграш призів лотереї.
На завершення на усіх відвідувачів очікував сюрприз — концертно-розважальна програма «Ялинка понад усе», яку підготували дитячі колективи Будинку дитячої творчості Шевченківського району.
Любителі настроєвих святкових фото та селфі змогли зробити собі на згадку про цей день новорічно-різдвяні світлини у численних фотозонах.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua