Сьогодні в столиці розпочнеться світловий арт-тур відомого швейцарського митця Геррі Хофштеттер, повідомляє Держагенство України з питань мистецтва і мистецької освіти.
Митець приїхав в Україну з невеликою командою з чотирьох осіб та власним електрогенератором. Ввечері 23, 24 і 25 грудня він створюватиме проекції на різдвяну тематику на відомих будівлях та пам’ятках Києва, щоб підтримати українців та, як він сам розказує, «принести в темні оселі надію та трохи свята».
Зображення з цих проєкцій транслюватиметься в прямому ефірі, тож їх зможуть побачити в будь-якому куточку України та світу.
Проєкції на різдвяну та українську тематику будуть відбуватися від заходу сонця і до комендантської години протягом всіх трьох днів. Кожна проєкція триватиме не довше 15 хвилин на одну будівлю.
Зокрема, 23 грудня 2022 року з 16 до 22 години будуть підсвічуватись Андріївська церква, Національний музей історії України, Дзвіниця Михайлівського Золотоверхого монастиря, будівля Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка та Дзвіниця Софійського собору.
Зображення вибраних проєкцій будуть створюватися відразу під час освітлення на місці у вигляді NFT та розміщуватимуться на платформі Opensea NFT під керівництвом Геррі Хофштеттер, а виручені від продажу робіт кошти підуть на наступну акцію митця для підтримки України.
Генрі Хофштеттер. Фото з відкритих джерел
Геррі Хофштеттер — всесвітньо відомий митець зі Швейцарії. Своїми роботами він хоче довести, що варто жити, щоб підтримувати та захищати планету Земля та її довкілля.
Його відомими роботами є, наприклад, освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії як акція солідарності з Церматта для світу у глобальному карантині 2020 року через COVID-19. Він прожив біля підніжжя Маттерхорну 5 тижнів і щовечора виставляв прапор країни, яка особливо постраждала від цієї пандемії.
У 2012 році, щоб відзначити 100-річчя загибелі «Титаніка», митець воскресив корабель у його оригінальному розмірі на гігантському айсбергу в Арктиці за допомогою проекції. Це було зроблено на місці, де був айсберг, який і потопив Титанік. Освітлення ввімкнулося в ту хвилину, коли згідно історії почалася трагедія.
Також Генрі Хофштеттер створив найбільший витвір мистецтва у світі. 22 лютого 2022 року, у китайський рік Тигра, він спроектував тигра довжиною 5,3 км на північну сторону Айгера — Тигр на Айгері.
Столичні будівлі підсвічують не вперше. Торік у грудні на будівлі Дипломатичної академії України показували 2D та 3D анімацію, присвячену історії Щедрика. А у червні у межах Французької весни монументальну світлову проєкцію зробили на Софійському соборі.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua