Голодомор-геноцид у фільмі «Живі» вплетено в сюжет світових подій 1930-х pp.: наслідки великої депресії у США, прихід до влади Гітлера у Німеччині, виморення сталінським режимом українських селян. Останні боролися за свої права, а їх у 1933-му позбавили найменшої можливості вибору і закатували голодом.
Разом з тим, показано і боротьбу Сталіна з націонал-комунізмом і будь-якими проявами самостійної національної політики. Своєрідним провідником у фільмі виступає британський журналіст Ґарет Джонс, чия правда про трагедію українців не була почута на Заході. Його доповнюють свідки Голодомору.
Спогади людей, які пережили Голодомор, переплітаються у фільмі зі щоденниковими записами, що робив британський журналіст Гарет Джонс під час поїздки в Україну в березні 33-го.
Завданням режисера було допомогти зрозуміти глядачеві, зокрема й за кордоном, що Голодомор в Україні — справжнє вбивство голодом мільйонів українців через цілеспрямовану політику комуністичного тоталітарного режиму.
Стрічка «Живі» вийшла у 2008 році, її тривалість 75 хвилин. Відзначена нагородами на кінофорумах у Женеві, Єревані та Батумі.
Сергій Буковський — український кінорежисер, актор, автор багатьох документальних фільмів. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2004). Народний артист України (2008). Лауреат Премії Стуса (2023 року). Представник критичної школи української документалістики.
Після перегляду відвідувачі зможуть взяти участь у обговоренні стрічки, поділитись своїми враженнями та поспілкуватись із запрошеними гостями — кінознавцем Сергієм Тримбачем, який долучився до сценарної групи стрічки «Живі», та кінокритиком Володимиром Войтенком.
Захід відбувається в рамках Кіноклубу Docudays UA при Українському ПЕН.
Коли: 29 листопада (середа) о 18:00
Де: простір PEN Ukraine у Києві, вул. Лук’янівська, 14а (Контрактова площа).
Вхід вільний за реєстрацією.
Діти бомбосховищ: режисер Юліан Улибін розповів цікаві подробиці створення документальної стрічки. У фільмі йдеться про найстрашніший злочин росіян у цій війні — понівечене життя маленьких українців, що пережили неабияку жорстокість і звірства.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua