Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими.
Про це повідомив Володимир Зеленський в Telegram.
«Дякую всім, хто попри всі труднощі повертає наших людей додому! Дякую нашим захисникам! Ми зробимо все, щоб повернути всіх наших людей, які нині в російській неволі» — написав Президент.
Україна повернула з російського полону 230 воїнів і цивільних. Фото: Телеграм Дмитра Лубінця
Україна повернула з російського полону 230 воїнів і цивільних. Фото: Телеграм Дмитра Лубінця
Кирило Буданов зустрічає звільнених з полону українців. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, додому повертаються 230 захисників.
«Серед них представників Збройних Сил України — 130 (серед них ТрО — 14, ВМС — 14), Національної гвардії — 55, Державної прикордонної служби — 38, Національної поліції — 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі», — йдеться у повідомленні.
Щемливі кадри звільнення з полону українців. Ексклюзивне відео Служби безпеки України
У Координаційному штабі зазначають, що серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи».
Українські полонені повернулися додому. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Українські полонені повернулися додому. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Більшість звільнених — чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро — офіцери.
«Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання. Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя», — розповіли в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Звільнених з полону зустрічали керівник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, начальник Головного управління розвідки МОУ Кирило Буданов, член Координаційного штабу, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, Секретар Штабу Дмитро Усов.
Це вже 49 обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення росії в Україні, і перший у 2024 році. Наразі Україні вдалося повернути додому 2828 захисників.
Також керівник Офісу президент Андрій Єрмак відреагував на повернення героїв.
«Ворог тримав у полоні цивільних викладачів, а також поліцейського, який до останнього лишався в Маріуполі, розвозив гуманітарну допомогу людям. Я щасливий за родичів тих, хто зустріне вдома своїх рідних. Вони чекали їх так довго. Дякую Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими. Продовжуємо роботу. В нас чітке завдання від Володимира Зеленського — повернути всіх. Працюємо».
Міноборони рф повідомляє, що отримало 248 своїх військових.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими пояснювали, що з літа поточного року уповноважені представники рф систематично ускладнюють обмінний процес попри зусилля української сторони для продовження гуманітарної місії повернення військовополонених.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua