У січні 2013 року Євромайдан із гаслами про краще майбутнє та демократичні цінності під тиском влади й силовиків змушений був оборонятися й перетворився на Майдан-табір, а згодом на Майдан-Січ.
Як змінювався протест, що допомагало мітингарям стояти просто неба в найхолодніші дні революційної зими, як функціонувала структура Майдану — про це та більше ви зможете дізнатися під час екскурсії «Місцями Революції Гідності».
Разом із гідом Музею Вікторією Бойко учасники пройдуть знаковими місцями Революції Гідності й побачать справжні речі майданівців в експозиції Інфоцентру Музею Майдану, що розмістився в Будинку профспілок. Там зможуть надихнутися атмосферою протесту, зігрітися гарячим чаєм, як робили це колись протестувальники, та побачити унікальну дерев’яну скульптуру Тараса Шевченка.
Біля Дзвона Гідності розкаужть більше про Героїв Небесної Сотні. А також разом ушанують пам’ять майданівців, які ціною власного життя обстояли наше право на європейське майбутнє.
Традиційно пропонують два маршрути у будні та вихідні дні:
4 та 18 січня — «Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану»
Розповідатимуть про внутрішнє облаштування Майдану, систему взаємодії та організації протестувальників через різні ініціативи. Учасники дізнаються, як жили, оборонялися, творили й мітингували майданівці.
Під час екскурсії покажуть оригінальні речі учасників Революції Гідності, що зібрали в Інфоцентрі Музею Майдану, що у Будинку профспілок. Тут під час революційних подій діяв Штаб національного спротиву, базувалися Медслужба Майдану, координаційний та інформаційний центри.
Початок о 16:00
Старт маршруту біля КМДА (вул. Хрещатик, 36)
Локації маршруту: Київська міська державна адміністрація — вулиця Хрещатик — майдан Незалежності — Будинок профспілок — Європейська площа — вулиця Михайла Грушевського.
13 та 27 січня — «Місцями Революції Гідності. Хроніка подій»
Учасникам розкажуть про перебіг подій Майдану від перших днів протесту до початку російсько-української війни. Прогулянка пройде ключовими місцями тих подій від Михайлівської площі, на якій знаходили порятунок мітингарі після побиття силовиками, до алеї Героїв Небесної Сотні, де колись стояла перша барикада та проходила лінія оборони.
Початок об 11:00
Старт маршруту біля Михайлівського собору (біля банера про Героїв Небесної Сотні)
Локації маршруту: Михайлівська площа — Михайлівський собор — майдан Незалежності — Будинок профспілок — вулиця Хрещатик — алея Героїв Небесної Сотні — Дзвін Гідності.
Участь безкоштовна, просимо зареєструватися: https://forms.gle/1bpvroM7dmhSCiL96
Більше інформації щодо екскурсійних маршрутів: +38 096 2842 807
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua