Випадки нападу на медиків швидкої — непоодинокі. Фото: Борис Корпусенко
Лікарі приїхали на виклик, а «пацієнт» у стані алкогольного сп’яніння накинувся на водія швидкої допомоги.
Вчора, 9 січня, бригада 6-ої підстанції екстреної медичної допомоги приїхала на виклик до пацієнта. Ним виявився молодий хлопець, який у стані сильного алкогольного сп’яніння накинувся на водія та поранив його в обличчя ножем — порізав нижню губу та щоку.
Медики викликали наряд поліції та слідчих, водія бригади доставили у лікарню, а нападника у відділок. Бригада медиків продовжила працювати вже з підмінним водієм.
Поліцейські встановили, що нападником виявився уродженець Київської області, 2001 року народження.
«Порушнику загрожує штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до двохсот годин, або виправні роботи на строк до одного року», — зазначають у відділі комунікації поліції Києва.
Якщо ж «перевести» 50 неоподаткованих мінімумів у гривні — то це всього 850 гривень. Медики наголошують, що покарання за подібні напади сміховинно мале і невідповідне тяжкості злочину.
Раніше парламентський Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування та особисто його голова, народний депутат України Михайло Радуцький пропонували доповнити Кримінальний кодекс статтею «погроза або насильство щодо працівника системи екстреної медичної допомоги, який входить до складу бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги».
Також був поданий законопроєкт № 6423, що передбачає: за погрозу вбивством — арешт від 6 місяців або обмеження волі терміном до 3 років, умисне нанесення побоїв — обмеження або позбавлення волі терміном від 3 до 5 років, за умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження — від 5 до 12 років.
«На жаль, такі випадки стають все частішими. Маємо надію, що черговий напад, змусить парламентарів знову повернутись до законодавчого розв’язання питання безпеки медиків», — прокоментували в КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва».
Нагадаємо, з перших днів повномасштабного вторгнення росіян, працівники КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва» опинилися, без перебільшення, на передньому краї війни.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua