Нещодавно у Центрі сучасного мистецтва «Білий світ» розпочалася виставка сучасного українського митця, фотохудожника та арткритика Олександра Ляпіна.
Автор відомий своїми творами у стилі ар-брют, що перекладається з французької як «грубе мистецтво».
«На картинах зображаю свої почуття, реакцію на те, що відбувається у світі», — розповідає митець.
Олександр Ляпін на відкритті експозиції. Фото: FG Kyiv Art Go
В експозиції представлені з півтора десятка величезних художніх полотен, створених у жанрі наївного мистецтва, а також розфарбованих дерев’яних скульптур.
Шанувальники сучасного мистецтва добре пам’ятають попередній успішний проєкт «Дуже кольорові картини», представлений у «Білому світі» у січні 2019 року. Його психоделічний живопис та артоб’єкти мали неабиякий успіх, визнання і схвалення.
За свідченням кураторів виставки, нинішня експозиція митця є не менш насиченою за кольорами, вишкіреними зубами, астральними проєкціями, психоделічними ретроспекціями, скаженими танцями, бентежними зайцями, сконфуженими персонажами та спаплюженими пейзажами.
Фрагмент експозиції. Фото: ЦСМ «Білий світ»
Фото: ЦСМ «Білий світ»
Фото: ЦСМ «Білий світ»
Фото: ЦСМ «Білий світ»
Фото: ЦСМ «Білий світ»
Фото: ЦСМ «Білий світ»
«Кольорів дуже багато — і це не просто кольори, а форми, лінії, перетікання, розповзання, що засліплюють і, зрештою, перетворюються на фантастичних істот, які трохи дражнять свідомість наявністю вплетеної в їх фактуру невидимою, але відчутною тривогою», — зазначають у галереї «Білий світ».
Особливу увагу привертають до себе скульптури, які створені у комбінованій техніці, що поєднує використання різних матеріалів.
»…Працюю над скульптурами різну кількість часу. Іноді годину-дві, іноді — кілька днів, поки об’єкт не буде укомплектований», — ділиться про процес творчості митець.
Вже багато років митець працює у жанрі наївного мистецтва. Фото: Сергій Мазураш
За його словами, він завжди має при собі блокнот, де замальовує образи, що виникають в уяві, постаючи іноді цілісними, іноді у деталях, які необхідно зібрати.
Митець працює на ниві наївного мистецтва не лише як художник, а і як дослідник, організатор і куратор проєктів. Також він активно реалізовує себе не лише у живописі, скульптурі чи фотографії, але й у колажі, до жанру якого вперше звернувся у 2009 році.
Олександр Ляпін народився у 1956 році у селі Новому на Київщині. У віці семи років Ляпін навчався у художній школі протягом двох місяців, але припинив малювати (до 2009 року) після раптової смерті викладача на занятті.
Відома майстриня кераміки Неллі Ісупова на відкритті виствки. Фото: Сергій Мазураш
Захоплюючись фотографією з дитинства, одночасно почав знімати для різних видань.
На хвилі інтересу до документальної фотографії став одним з учасників київської фотогрупи «Погляд», що існувала в 1986-1994 роках, де здебільшого виступав як мистецтвознавець.
У 1993-1996 роках був куратором конкурсу «Укрпресфото».
Впродовж 10 років працював головним редактором газети Вечірні Вісті. Очолював фотоагентство «PHL Фотолента».
Працював в журналах Студія, Фото Відео Новини, а також головним редактором журналу Символ, онлайн-платформи Foto.ua. Засновник та організатор у 2012 — 2015 всеукраїнської фотопремії «Фотограф Року». Головний редактор фотовідділу інформагенції «Укрінформ». Член Національної спілки фотохудожників України.
Виставка триватиме до 5 лютого. Фото: Сергій Мазураш
Бере участь та є куратором багатьох українських та міжнародних виставок, зокрема Фестивалю наївного мистецтва, що є органічним продовженням інтересів автора до цього типу художнього мислення, який простежується ще з ранніх періодів його творчості.
Виставка «У мене вибухає голова»
Коли: до 5 лютого
Де: вул. Євгена Чикаленка, 21а
Розклад роботи галереї: ср.-нд. — 11:00-19:00; пн.-вт. — вихідні.
Вхід вільний
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua