Десять років тому українці остаточно сформулювали нашу національну ідею. Вона викристалізувалася на Майдані. «Гідність» і «Свобода» — так звучить наша національна ідея. Ідея, яку ми виборюємо дотепер.
Музей Майдану спільно з Українським Домом та партнерами підготували виставку «Майдан: народження мрії. Перший бій», розгорнуту на трьох поверхах Українського Дому, який став частиною історії Революції Гідності.
«Ви зможете поринути в атмосферу найпотужнішого у світі мирного протесту, згадати перебіг подій, побачити оригінальні речі майданівців, унікальні артефакти з протестів, відтворені окремі локації ініціатив Майдану та твори революційного мистецтва», — зазначають організатори.
Після відкриття, що заплановано на 17:00, відбудеться показ та обговорення фільму «Євромайдан SOS» від «Docudays UA».
Киян закликають цього дня, як і десять років тому, пов’язати євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС. Їх до речі, відвідувачі отримають у виставковому просторі.
Вхід на відкриття вільний.
Виставка триватиме з 21 листопада по 3 грудня. Графік роботи виставки: Вівторок — Неділя, 11:00-19:00
Де: Національний центр «Український Дім» (вул. Хрещатик, 2, Київ)
Вартість — вхідний квиток до Українського Дому: повний — 80 грн, пільговий — 40 грн (для тимчасово переміщених осіб, школярів та студентів за наявності посвідчень)
Вхід вільний для: пенсіонерів, дітей до семи років, осіб з інвалідністю І–ІІ групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їхніх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM (за наявності чинних посвідчень).
Нагадаємо, 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Цьогорічна кампанія до Дня Гідності та Свободи проходить під гаслом «Заряджені гідністю та жагою свободи», акцентуючи на нашій рішучості перемагати.
Читайте також: У Києві «оживили» десять визначних місць Революції Гідності.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua