Фінансовий комітет Верховної ради заслухав керівництво Національного банку України щодо масових звернень громадян про додаткові комісії при обміні валюти.
Українців закликали повідомляти про факти зловживань зі сторони обмінників і наголосили, що такі порушення є підставою для позбавлення ліцензій.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в Telegram.
«Спочатку про зношеність. Купюра може НЕ прийматися обмінниками, якщо є значно зношеною або пошкодженою», — говориться в заяві.
Щодо «незначної зношеності», то такі купюри обмінники зобовʼязані приймати без жодних доплат.
«При цьому, критерії для зношеності НБУ перегляне в бік помʼякшення. За прийняття зазначених купюр не може братися додаткова комісія або застосовуватися інший курс».
Ознаки незначної зношеності, при яких купюри приймаються, врегульовані Постановою НБУ #1 від 02.01.2019.
Ознаки зношення банкнот іноземної валюти, які приймаються банками, небанківськими установами та операторами поштового зв’язку, пунктами обміну валюти на території України:
1. Локальні потертості (часткова втрата фарби на зображеннях) та/або втрата папером жорсткості.
2. Відбитки штампів/печаток, написи, уключаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких не перевищує 200 мм-2.
3. Плями, загальна кількість яких не перевищує трьох штук діаметром до 5 мм кожна.
4. Надриви або надрізи, загальна кількість яких не перевищує трьох штук довжиною до 3 мм кожний.
5. Отвори та проколи, загальна кількість яких не перевищує чотирьох штук діаметром не більше 1 мм кожний.
У випадках порушень слід звертатися до НБУ онлайн або на електронну пошту [email protected], використовуючи спеціальну форму.
Нагадаємо, Національний банк України почав вести реєстр пунктів обміну валютних обмінників. З 1 січня 2023 року такі установи підпадають під оподаткування.
Оксана КОШОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua