Глядачі мають змогу обговорити побачене з творчими групами. Фото: Кіноспільнота
У другій половині цього місяця «Кіноспільнота» проводить ексклюзивні покази трьох стрічок за участі творчих груп — короткометражки «Бульмастиф», документальних картин «День незалежності» Володимира Тихого та «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова.
Осередок Кіноспільнота продовжує спеціальні покази в Червоній залі Будинку кіно. На заходах організатори прагнуть дати можливість глядачам подивитися на великих екранах непересічні стрічки та поспілкуватися з режисерами, акторами.
19 серпня весь світ відзначає День безпритульних тварин. В Україні ця тема зараз стала особливо гострою. Тварини втрачали своїх господарів під час вибухів, десь у страшній метушні їх втрачали господарі, а десь і залишали як тягар. Страшна біда накрила не тільки людей, але саме люди визначили у цей час — ким вони є. Тому що наші беззахисні маленькі друзі самі не могли вирішити, що їм робити.
У програмі вечора: прем’єра короткометражного фільму «Бульмастиф», обговорення фільму з виконавцем головної ролі Євгеном Ламахом. А також дискусія на тему «Тварини і війна» за участі відомих зоозахисників, волонтерів та кінологів. Це унікальна можливість зустрітись зі своїми, поговорити про важливе, побути поруч, підтримати та згадати.
Ведуча вечора — журналістка Таня Гончарова
«Бульмастиф» (Україна, 2020, режисерка Анастасія Буковська) — це історія ветерана АТО Міті, який намагається повернутися до мирного життя. Якось увечері він зустрічає загубленого бульмастифа, який допомагає герою відпустити нарешті спогади про пережитий досвід. Став найкращим короткометражним фільмом на МКФ «Молодість», лауреатом «Золотої Дзиґи», а також учасником низки міжнародних кінофестивалів.
Коли: 16 серпня о 19:00
Де: Будинок Кіно, вулиця Саксаганського, 6, Червона зала
Вартість квитків: 100-200 грн.
На 24 серпня 2022 року припала не лише 31-ша річниця відновлення української державності, а й пів року з початку повномасштабного вторгнення росії. Ця стрічка зображує один День Незалежності очима працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відповідальних за ввімкнення сигналу тривоги в столиці, «пляжних» патрульних з Одеси, операторки протитанкового комплексу, мінометної батареї, штурмовика ЗСУ, 14-річної прибиральниці пабу в Харкові, художниці з Києва та народного депутата, який стояв у витоків проголошення незалежності України. Всі ці люди створюють захопливу мозаїку одного дня життя України.
Режисер — Володимир Тихий («Наші котики», «Брама», «День українського добровольця»). Картина брала участь у Національному конкурсі, Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, 2023
Коли: 21 серпня о 19:00
Де: Будинок Кіно, вулиця Саксаганського, 6, Червона зала
Вартість квитків: 120-280 грн.
Потужна документальна стрічка лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова.
Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.
Картина має Приз глядацьких симпатій Програми World Cinema Documentary (Кінофестиваль «Санденс», 2023) та головну нагороду Міжнародного фестиваля документального кіно про права людини Docudays UA, 2023 — Найкращий фільм Національного конкурсу.
Прем’єрний показ документального фільму відбудеться за участі режисера Мстислава Чернова та творчої групи.
Коли: 29 серпня о 19:00
Де: Будинок Кіно, вулиця Саксаганського, 6, Червона зала
Вартість квитків: 120-280 грн.
З українськими акцентами: концерти серпня у столичній філармонії. Цього місяця для поціновувачів академічної музики прозвучить багато улюбленої класики та творів українських композиторів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua