У Києві знаходиться один з найкращих енергобережливих будинків Європи. Дім переробили так, щоб споживалося як можна менше енергетичних ресурсів. Проєкт придумав і втілив у життя голова асоціації ОСББ цієї багатоповерхівки.
Коли постало питання заощадження електроенергії, багато хто зіткнувся із проблемами з опаленням. Але на столичній Оболоні знайшли рішення цієї проблеми. Як саме – читайте далі.
Про ідею ефективного енергозбереження в багатоповерхівці розповіли у сюжеті ТСН. Кореспонденти побували на церемонії вручення нагороди рекорду України та дізналися, як автору проєкта вдалося його розробити.
Зменшити споживання та зберегти енергоресурси у будинку дозволяє утеплення фасаду, встановлені LED-лампи та замінені вікна. А на даху багатоповерхівки нещодавно з’явилися теплові помпи. Вони дозволяють автономно контролювати опалення, платити майже вдвічі менше грошей за теплопостачання, ніж раніше, та жити в комфорті у важкі часи.
Такі помпи встановили за ініціативою голови ОСББ Дениса Кукси. Вартість проєкту становила понад 5 мільйонів гривень. За ідею та підтримку збереження ресурсів Києва міська влада компенсувала понад 70% витрат. Так, з кожної квартири було сплачено до 20 тисяч гривень. Разом мешканці будинку змогли зробити його енергобережливим та незалежним від міського опалення.
За словами Дениса Кукси, проєктом передбачено, що гаряче водопостачання йде у квартири за допомогою системи рекуперації з теплових насосів. Вона відбирає гаряче повітря із санвузлів та кухонь і гріє ним холодну воду. А система опалення реалізована іншим планом через пасивні випарники. Так будинок виробляє до 3 теплової енергії на 1 КВт електричної енергії.
Читайте також:
Коли Київ може повернутися до планових відключень світла: думка експерта
У Києві протягом трьох вечорів з’явиться гарне підсвічування будівель та пам’ятників – фото
Але на цьому економія ресурсів не закінчується. Найближчим часом у багатоповерхівці планують встановити сонячні панелі.
Після реалізації проєкту дім на Оболоні увійшов у ТОП-10 найкращих енергоекономних будинків у Європі.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у Києві дещо покращилася ситуація з електропостачанням. Принаймні, місто наближається до часу, коли можна буде застосовувати графіки стабілізаційних віключень. Багато будинків все ще не заживлені, але роботи тривають. Найпроблемнішими районами залишаються Куренівка та Оболонь.