Додатково нанесли офіційну символіку до ювілею. Фото: НБУ
Купюра у 500 гривень має важливу відмінність — на її лицьовому боці нанесена символіка до святкування 300-річчя Григорія Сковороди.
29 грудня Національний банк України 29 вводить в обіг нову пам’ятну банкноту номіналом 500 гривень, присвячену 300-річчю від дня народження видатного українського філософа, богослова, поета, музиканта, педагога — Григорія Сковороди.
Ця пам’ятна банкнота відтворює дизайн банкноти номіналом 500 гривень і водночас має важливу відмінність — на її лицьовому боці нанесена символіка до святкування 300-річчя Григорія Сковороди.
Уведенням в обіг нової пам’ятної банкноти Національний банк продовжує відзначати ювілей Григорія Сковороди. 22 листопада цього року Національний банк вже відкарбував срібну пам’ятну монету «Сад божественних пісень», присвячену творам цього видатного українського мислителя.
«Святкування 300-річчя великого українського мислителя Григорія Сковороди — це подія року у сфері культури. Вона була внесена до календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО. Філософа знають як композитора, співака, перекладача, вчителя та художника не тільки в нашій країні. Нині для українців Григорій Сковорода — провісник свободи, яку ми так виборюємо сьогодні для всього цивілізованого світу», — зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Опис пам’ятної банкноти
Номіналом 500 гривень зразка 2015 року має серію ГС із номерами 0 000 001–0 050 000.
Розмір банкноти — 75×154 мм; тираж — 50 тисяч штук.
Основний малюнок лицьового боку — портрет Григорія Сковороди; основний малюнок зворотного боку — зображення будівлі Києво-Могилянської академії, вихованцем якої був цей видатний український філософ.
Пам’ятна банкнота містить усі елементи захисту банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року.
Додатково на її лицьовому боці на місці водяного знака нанесено трафаретним друком спеціальною оптично-змінною фарбою офіційну символіку до святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди — «Світ Сковороди». Цей напис поступово змінює колір під час зміни кута нахилу банкноти (від світло-зеленого до темно-зеленого).
Реалізація пам’ятних банкнот
Пам’ятні банкноти реалізовуватимуться через банки-дистриб’ютори (АТ АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «АБ «РАДАБАНК», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ КБ «ПриватБанк»). Відповідно детальну інформацію щодо старту продажів краще уточнювати безпосередньо в цих банків.
Ціна пам’ятної банкноти в конверті — 541 грн, у сувенірній упаковці — 554 грн.
У 2011 році на честь відзначення 20-ї річниці створення Національного банку України була випущена перша пам’ятна банкнота номіналом 50 гривень, а у 2016 році до 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Франка — наступна пам’ятна банкнота номіналом 20 гривень.
У 2021 році до 30-річчя відновлення Незалежності України було введено в обіг пам’ятні банкноти номіналами 20, 50, 100, 200, 500, 1000 гривень — з додатковою святковою символікою «30 років Незалежності України».
У грудні до 300-річчя Сковороди у Києві представили яскраві виставкові проєкти. Банерну виставку «Дух свободи нас в нас родить. Сковорода й ми» кияни мали змогу побачити на Контрактовій площі.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua