Замок був розташований на горі, яка тепер називається Замкова. Фото: Музей історії Києва
Макет дозволяє уявити як виглядало найбільше військове укріплення у середньому Подніпров’ї.
Макет «Київського замку у середині XVI ст.» — один з найулюбленіших експонатів відвідувачів Музею історії Києва.
Як повідомляють у закладі, Національний науково-дослідний рестравраційний центр України здійснив рестраврацію цього макету. І тепер його знову можна побачити в МВЦ, на першому поверсі.
Рестравратори ретельно відновили макет. Фото: Музей історії Києва
Цей макет дозволяє уявити як виглядало найбільше військове укріплення у середньому Подніпров’ї. Гора, де у 1370-80-х роках постав Замок, відтоді зветься Замковою.
Усередині замку було розташовано будинки князя (пізніше — воєводи), каштеляна та городничого — замкових управлінців. Тут перебувала княжа, пізніше воєводська, адміністрація, монетний двір, криниці (щоправда, вони регулярно пересихали), постійно перебував військовий гарнізон, хоча замкові солдати жили під замком на Подолі. Також тут були й господарські приміщення, призначені для потреб оборони: склади пороху, зброї, ядер, гармат (шопа), майстерні, а також культові споруди.
«Усе це надзвичайно ретельно було відновлено фахівцями-реставраторами й, відтепер, тішитиме наших відвідувачів і спонукатиме вивчати історію української столиці», — зазначають у музеї.
Адреса: МВЦ Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
Нещодавно Митрополит Епіфаній здійснив освячення приміщення Музею історії Києва.
До слова, на першому поверсі закладу також проходить виставка картин подружжя художників Шаповалових «Київська симфонія», що є живописною присвятою нашому місту.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua