Казкові персонажі серед вже розквітлих хризантем. Фото: Борис Корпусенко
П’ятнадцять тисяч кущів хризантем і 35 істот, створених з моху та природніх матеріалів, занурюють відвідувачів «Магічного саду» на Співочому у світ фантазій.
Цьогорічна виставка хризантем абсолютно не схожа на традиційні експозиції, які звикли бачити кияни та гості міста.
Організатори хотіли вразити уяву відвідувачів «Магічного саду», який створили на Співочому. Бажання було перемкнути увагу людей від тривожних звісток, перегляду новин та соцмереж. Показати, що зі звичайних матеріалів можна створити справжнє диво.
Денис Погорєлко, керівник компанії-організатора, яка створила «Магічний сад», розповів журналістці «Вечірнього Києва», що дуже хвилювався, не знав, як люди сприйматимуть новацію. Адже цього річ у центрі уваги — не самі лише квіти, а й незвичайні постаті.
«Цей проєкт планували ще до війни. Хотіли зробити крок після ребрендингу Співочого парку. Тематичний проєкт мав стартувати на початку 2022 року на виставці тюльпанів. Але велика війна все змінила. Втім ми вирішили показати новий парк Співоче восени у 2023 році. Зазвичай виставка хризантем відкривається у жовтні. Але нині ми відкрили її раніше — у вересні. Зараз дуже тепло, але ще не всі квіти розпустились. Щодня кольорів на Співочому буде більше і більше», — поділився задумками, які втілили у «Магічному саду» Денис Погорєлий.
За словами організаторів, тепер виставки називатимуться «Магічний сад». Вони щороку будуть поповнюватись новими зонами, локаціями та сортами квітів.
«„Універсал парк» є компанією міжнародного масштабу і ми також в інших країнах запустили подібні виставки. Ми переживали: чи потрібно у час війни створювати такі сади? Як нас будуть сприймати? Але все ж наважились і створили парк, де люди б усміхались і були щасливими», — розповів «Вечірньому Києву» Денис Погорєлий.
Фантастичні персонажі мають свої імена, характери й певні функції, які виконують у «Магічному саду».
На початку походу у світ казкових рослин і фігур, відвідувачам видають спеціальну карту. На ній — розписано, як до якого велетня з трав та гілок йти, де можна дізнатись про його історію.
«Ми зачаровані, як діти. Посміхаємось вже годину. Фотографуємось і відчуваємо, що ми — у якійсь фантастичній подорожі, у невідомій країні. Ми відчуваємо добро і тепло», — розповіла киянка Тетяна.
ЇЇ маленькі доньки старанно вивчали дорогу за картою до казкової бджілки. Їх стежка пролягла через яскраві зарослі хризантем.
З чого створені ці персонажі?
«Вони в основі мають зварні металеві каркаси. А зверху — рослини злакові, багаторічні, мох стабілізований і не лише. В композиціях ми також використовували листя рогози, очерет, фізаліс, катальпу, шишки, каштани», — розповів «Вечірньому Києву» організатор.
За його словами, планували висадити 10 тисяч хризантем, але перед відкриттям додали ще 5 тисяч і будуть висаджувати далі.
Як відомо, хризантеми квітнуть до морозів. Тож почали з висадки сортів, які вже розпустились. Співочий вкрився фіолетовими, білосніжними та жовтими острівцями квітів.
А далі — квітів буде більше, адже хризантеми розкриватимуться. І фантастичні персонажі будуть у справжньому царстві кольорів.
Журналісти поцікавились відгуками. Організатори кажуть, що їхнє хвилювання вщухло, коли побачили, як дорослі радіють і як діти поводяться тут — неначе потрапили в улюблену книгу казок чи фантастичний фільм.
«Відгуки гарні, люди у захваті. Ми зробили акцент на персонажах. Кожен відвідувач може у фотозонах зробити фото серед квітів, з цими добрими велетенськими істотами. Люди буквально на очах змінюються, у них світяться очі й зникає тривога», — поділився враженнями від «Магічного саду» Денис Погорєлий.
«Сьогодні провели у „Магічному саду“ з донькою три години. Завтра візьмемо сюди ще друзів і бабусю. Треба „перемикати“ картинку перед очима. Треба дбати про свій настрій і психічне здоров’я. Розваги повертають нас до дитячого стану і ще дуже добре в такий складний час», — розповіла одна з відвідувачок.
Крім фантастичних фігур дітей захоплюють ігри на природі з аніматорами. На сцені Співочого виступають виконавці фольклору. А навколо — тепле і м’яке осіннє тепло, дар природи. Саме час завітати до «Магічного саду»!
Читайте також про участь Києва у фестивалі міст в столиці Каталонії (Іспанія) у Барселоні.
«Віталій Кличко розповів, що Київ став гостем і учасником щорічного фестивалю La Mercè у Барселоні». Велетенські постаті, пов’язані з місцевою культурою та історією зазвичай представляють учасників La Mercè. До розповіді мер Києва додав фото, де князь Володимир та княгиня Ольга стоять на іспанській землі. За словами Віталія Кличка, київські велетні виготовлені за українськими ескізами каталонськими майстрами. Саме вони й відкрили свято Барселони під музичний супровід Козацького маршу у виконанні каталонських музикантів. А також під танок Київського театру українського фольклору «Берегиня».
Ольга СКОТНІКОВА, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua