Кінотеатру «Жовтень» вже 92 роки. Фото: Борис Корпусенко
З 25 по 28 травня кінотеатр Жовтень запрошує на кіноподорож вулицями улюбленого міста.
У програмі КИЇВКІНОФЕСТ — чотири стрічки різних років, що були зняті у Києві. Серд них — стрічка «Навесні», в якій постає Київ1929 року, «За двома зайцями» (1961) зі знайомими вулицями Подолу, «Штепсель одружує Тарапуньку» (1957) та «Приятель небіжчика» (1997).
Також протягом фестивалю відкриють виставки фотографій та стріт-арт-фоторобіт, а у неділю перед кінотеатром пройде ярмарок «Неречизм» з локальними брендами та творами молодих митців.
Фестиваль організований кінотеатром «Жовтень» спільно з Довженко-Центром. Усі покази відбудуться за участю кінознавців Довженко-Центру, які представлятимуть фільми. Проходить за підтримки Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.
25 травня
14:00 -19:30 — Фотовиставка «Kyiv on air» художника Сергія Рістенка. Експонуватиметься 25-28 травня в Галереї кінотеатру Жовтень, 2 поверх.
Вхід вільний.
20:00 — фільм-відкриття німа стрічка «Навесні», 1929 рік
Шедевр українського кіноавангарду, неігровий фільм, створений Михаїлом Кауфманом, братом і співавтором Дзиґи Вертова, в відповідності до авангардистської теорії «кіноока». В ньому постає нині майже невідомий Київ 1929 року, хоча кілька кадрів стрічки були також зняті в Харкові.
Кадри пробудження міста, поновлення його життя, перегукуються з ліричними картинами відродження природи. Уважна камера Кауфмана надовго зупиняється на усміхнених обличчях дітей, малюючи ліричну картину зізнання в коханні Києву. Також в «Навесні» Кауфман уперше використав принцип «прихованої камери».
Показ фільму відбудеться у музичному супроводі від сучасного київського композитора ― Олександра Кохановського.
Вартість квитка: 180 грн.
26 травня
18:20 — «За двома зайцями», 1961 рік
Багато років передивлявся фільм в російськомовному дубляжі; оригінальну українську доріжку було знайдено в Маріуполі та відновлено у 2010-х за сприяння Довженко-Центру.
Позаяк цирульнику Свириду Голохвостому-Голохвастову не бракує світських амбіцій, але хронічно не вистачає грошей, він шукає вигідного шлюбу. Його вибір — «по-загранічному образована» Проня Прокопівна з 10 тисячами приданого, але справді його серце гучно «шкварчить» від скромної красуні Галі. Розв’язку абсурдного любовного трикутника побачить весь Поділ разом з Кожум’яками.
Вартість квитків: 140 грн.
27 травня
14:00 -19:30 Виставка стріт-арт-фоторобіт «Surface and inner mood of the city». Автор Антон Борисенко, фотохудожник, кінематографіст.
Експонуватиметься з 27 травня до 11 червня.
Місце проведення — кафе кінотеатру. Вхід вільний
16:30 «Штепсель одружує Тарапуньку», 1957 рік
Режисери: Юхим Березін, Юрій Тимошенко
Напівавтобіографічна історія пригоди двох фронтових друзів, які шукають творчого вираження та особистого щастя. За сюжетом фільму Тарапунька познайомився з Галею під час війни. Проте через сором’язливість юнак так і не зміг порозумітися з дівчиною.
Війна закінчилася, Тарапунька працює в Києві регулювальником, а його приятель Штепсель — в театрі технічним працівником. Саме туди для виступу приїздить Галя зі своєю односелицею. Так шляхи героїв перетинаються знову. Тарапунька, хоче зізнатися у своєму коханні до Галі, але тепер йому заважає низка кумедних випадковостей. Тоді влаштувати одруження друга береться Штепсель.
Вартість квитків: 140 грн.
28 травня
11:00-18:00 — Ярмарка «НЕРЕЧИЗМ» де будуть представлені локальні бренди та поробки молодих митців. Також діятиме СВОП-зона, можна обмінятися вживаними і новими речами (одяг, книги, біжутерія, тощо) і підтримати екологічну ініціативу, даючи старим речам нове життя! Є змога приносити й свої речі.
Місце проведення — площа перед кінотеатром.
17:15 — Фільм-закриття фестивалю — «Приятель небіжчика», 1997р.
Головного героя фільму Анатолія залишила дружина. На дворі 90-ті. У той час, як всі знайомі кинулися заробляти «легкі» гроші, Анатолій ніяк не може вписатися в епоху «дикого капіталізму», що його оточує. Не допомагає тут ані робота перекладачем, ані всі його знання.
Відчуваючи себе зайвим, Анатолій звертається до найманого вбивці та замовляє йому самого себе. Цей необдуманий крок призводить до цілої низки дивних співпадінь, які врешті решт зводять героя з двома зовсім не схожими жінками — молодою путаною та самотньою вдовою, чоловік якої помер через Анатолія.
Екранізація повісті Андрія Куркова «Любий друг, приятель небіжчика», що була зроблена в спільній україно-французькій копродукції.
Вартість квитків: 140 грн.
Адреса кінотеатру: вул. Костянтинівська, 26
Святковий квест до Дня Києва розпочнеться у найстарішій столичній книгарні. 28 травня охочі мають змогу прогулятися затишними вулицями столиці, побувати в цікавих місцях та наприкінці квесту забрати свій приз.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua