Киян запрошують приєднатися до традицій.
27 та 28 травня кияни та гості столиці можуть побачити роботи майстрів декоративного мистецтва виконані в Київському розписі, народні музичні інструменти, зробити світлини в яскравих фотозонах, а також послухати музичні виступи.
Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень Департаменту культури КМДА до Дня Києва організовує Міжнародний мистецький перформанс «Гармонія Всесвіту. Трипільські джерела Київських традицій».
Естетичне сприйняття довкілля, рослинний і тваринний світи, а також символічне осмислення Всесвіту є підвалинами Київського декоративного розпису.
В фоє діятиме виставка «Гармонія Всесвіту», на якій представлять роботи майстрів декоративного мистецтва, виконані в Київському розписі, вироби з глини, народні музичні інструменти з природних матеріалів.
Відвідувачі зможуть дізнатися про давні духові музичні інструменти, що знаходили на території українських земель з епохи Трипілля і які побутують в сьогоденні — свистунці і окарини. А також почути їх звучання.
На відкритті виставки, 27 травня о 12:00, покажуть авторські костюми студентів кафедри мистецтва текстилю, вишивки та костюма Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Колекція створена за ескізами реконструкцій історичного костюму з книги Зінаїди Васіної «Еволюція українського вбрання».
«Наш центр популяризує Київський розпис, ініціюємо включити його в національний реєстр нематеріальної культурної спадщини, — зазначив директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Федір Баландін. — Окрім виставки робіт, майстри проводитимуть майстеркласи для всіх охочих. Також в локації сцени ми організовуємо авторські фотозони „Село Співоче“, які власноруч створила художниця Київського міського центру народної творчості, народна майстриня Неоніла Бондар».
У суботу відбудеться концертна програма «Весна надії», хедлайнером якої стане народна артистка Ніна Матвієнко, а в неділю на сцені виступатимуть лауреати фестивалю- конкурсу хорового мистецтва «Пісня над Дніпром».
На території амфітеатру сцени Культурно-мистецького комплексу «Співоче поле» також проходитимуть концерти, воркшопи, презентації, майстер-класи.
Коли: 27 та 28 травня, 12:00 — 18:00
Де: Культурно-мистецький комплекс «Співоче поле», вулиця Лаврська, 31
Біля історичного музею у столиці влаштують лицарські турніри. Також в програмі — виступ майстрів-реконструкторів старосвітських музичних інструментів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua