Хворі на гемофілію люди можуть стекти кров’ю без необхідних препаратів. Фото з відкритих джерел
Упродовж трьох останніх років, завдяки фінансуванню з міського бюджету у столиці впроваджено сучасні та ефективні принципи лікування.
Хворі на гемофілію кияни сьогодні мають повну доступність до життєво необхідного їм лікування. Про це в Міжнародний день боротьби з гемофілією нагадала директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
Гемофілія — спадкова хвороба, при якій спостерігається порушення механізму згортання крові. Через відсутність або недостатність одного з біологічно активних чинників у плазмі крові, час її згортання подовжується, і хворі страждають від сильних кровотеч навіть при мінімальних травмах.
Валентина Гінзбург
Валентина Гінзбург розповіла, що на сьогодні «золотим стандартом» лікування гемофілії є профілактична терапія — регулярне введення пацієнту препаратів, що попереджають ризики кровотеч і ускладнень розвитку захворювання.
Фактично, людина живе без потреби контролювати кожен свій рух, без остраху поранитися та стекти кров’ю без термінової медичної допомоги.
Упродовж трьох останніх років, завдяки фінансуванню з міського бюджету у столиці впроваджено сучасні та ефективні принципи лікування, що ґрунтуються на положеннях ВООЗ та Всесвітньої федерації гемофілії.
Завдяки міській цільовій програмі «Здоров’я киян» на сьогодні досягнуто майже 100% забезпечення хворих на гемофілію препаратами для факторної замісної терапії. Це дало змогу не тільки ефективно проводити лікування та профілактику кровотеч, а й навіть виконувати складні хірургічні та ортопедо-травматологічні операції цій категорії хворих без ризику для їхнього життя.
«Наразі ми можемо з упевненістю констатувати той факт, що столиця залишається лідером серед інших міст та регіонів України з надання найбільш сучасної та повноцінної медичної допомоги хворим на гемофілію. Та головне не це. Головне, що 242 хворих дорослих (85 із яких мають тяжку форму) та 77 дітей позбавлені страждань і реальних ризиків для життя, що супроводжують це захворювання», — наголосила Валентина Гінзбург.
Програма «Здоров’я киян» дозволила забезпечити мешканцям столиці значно ширший перелік медичних послуг, ніж передбачений державною Програмою медичних гарантій. Зокрема пацієнти отримують безоплатні штучні кришталики. Такі операції проводять у шести комунальних клініках.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua