Марина Хонда під час виступу у просторі «Вільна». Фото: Олексій Самсонов
У Дніпровському районі запрацював дружній до жінок та дівчат простір «Вільна».
Це місце, де найчарівніша половина людства може отримати підтримку, відновити свій стан, знайти нових подруг, отримати допомогу чи перенаправлення у випадках гендерно зумовленого, домашнього насильства та насильства, пов’язаного з війною.
Простір «Вільна» запрацював на вулиці Райдужній, 6-А, на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.
На відкриття завітали перший заступник голови КМДА Марина Хонда, заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарева, директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк, начальник Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова та багато інших.
Символічно, що новий простір розпочав роботу 19 червня — у Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством, пов’язаним із конфліктом.
Мустафа Ельканзі (в центрі) та Мприна Хонда
Букети в подарунок
Марина Хонда розповіла, що невипадково простір запрацював у Дніпровському районі, де включно з внутрішньо переміщеними особами проживають близько 400 тисяч людей.
Саме тут ще до повномасштаного нападу у занедбаному приміщенні почали робити ремонт та зводити центр постраждалим від домашнього насильства, який планували відкрити у 2022 році. Але війна внесла свої корективи й дуже швидко там з’явився об’єднаний центр допомоги врятованим з зони активних бойових дій чи окупованих територій.
Тепер на вулиці Райдужній запрацював ще більш комплексний сучасний простір «Вільна».
Поетеса Настасія Семенюк
Бендуристка Марина Круть
«Для нас надважливо, аби всі жінки та дівчата в Києві знали, що їм є на кого покластися. Усі без винятку жінки та дівчата, з якими б проблемами чи метою не зверталися до просторів „Вільна“, можуть знайти тут підтримку, допомогу та відчуття спільноти. Це вже другий такий простір у Києві, і зараз ми можемо впевнено сказати, що ця модель дуже успішна», — зазначила Хонда.
Простір «Вільна» пропонує низку дозвілля для соціалізації та можливості кар’єрного розвитку. При цьому всі активності є безплатними.
Так, жінки та дівчата можуть отримати наступні послуги:
- групові та індивідуальні сесії з психологинею;
- тематичні зібрання за чаєм або кавою;
- консультації щодо спеціалізованих сервісів та служб психосоціальної підтримки;
- творчі майстер-класи (малювання, рукоділля, театральне мистецтво, кулінарія тощо);
- спортивні заняття (йога, пілатес, танці тощо);
- кар’єрні сесії (історії успіху відомих жінок, профорієнтація, пізнавальні лекції від лікарів, психологів та експертів у різних сферах діяльності, розмовні клуби з української/англійської мови).
Наприклад у середу, 21 червня, жінок і дівчат запрошують на ароматерапію, а у неділю, 25 червня, чекають на навчанні з тактичної медицини. Щочетверга об 11:00 у просторі «Вільна» планується стретчинг (вправи для розтяжки) з Юлією Шаларь, а щоп’ятниці о 18.00 йога з Дашею Величко.
Під час відкриття простору «Вільна»
Фото на згадку
Фото на згадку
«Жінкам необхідна можливість реалізовувати себе. Їм потрібне психологічне перезавантаження. Адже вони працюють і багато хто з них самі виховують дітей, поки чоловіки на фронті. Всі заняття та програми фокусуються на тому, щоби допомогти жінкам вистояти в цей складний час, почуватися впевненіше», — зазначила Хонда.
Діяльність простору здійснюється завдяки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за підтримки уряду США (Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги), через виконавчого партнера — Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству за підтримки КМДА.
Мустафа Ельканзі
Заступник представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Мустафа Ельканзі відзначив важливість відкриття такого простору, де можуть зібратися жінки та дівчата незалежно від мети їх звернення, почувати себе в безпеці для подальшого відновлення, розвинути професійні навички, займатися спортом або отримати нові економічні знання.
«Тут вони формують міцну спільноту, відновлюють своє фізичне та психічне здоров’я і на мить можуть забути про жорстоку реальність, яку проживають українці. Ми сподіваємося, що цей простір, який ми відкриваємо сьогодні, стане місцем сили, підтримки і тепла для всіх жінок та дівчат, які цього потребують. Для мене це місце — ще одне підтвердження неймовірної єдності, яку українці демонструють у часи війни. Єдність, яка здатна зцілювати рани», — сказав Ельканзі.
Він також наголосив, що жінкам не потрібно бігати й шукати ту або іншу послугу, оскільки всі вони надаються в одному місці.
Тетяна Зотова
Своєю чергою керівник Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству Тетяна Зотова зазначила, що знає дуже багато жінок, які знаходяться у розпачі та не знають куди йти, кому довіряти та де відчувати себе в безпеці.
«Впевнена, що команда, яка тут працює, допоможе змінити долю багатьох жінок. Кожна восьма, яка звертається у простір — внутрішньо переміщена особа, яка вимушена була виїхати зі своєї рідної домівки, не знає, де знайти собі подругу, як жити далі…», — сказала Зотова.
Вона також подякувала громадській організації «Інноваційні соціальні рішення» за допомогу в імплементації цього проєкту.
До теми — У Києві жінки, які пережили сексуальне насильство під час війни, розповіли, чому багато з них не хочуть про це говорити.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua