Виставка творів Сергія Животкова. Фото: Stedley Art Foundation
На думку мистецтвознавців, Сергій Животков був неперевершеним майстром живопису, що належав до буремного покоління українських митців 1980-1990-х років.
У мистецькому просторі White Space галереї «Stedley Art Foundation» триває виставка творів відомого українського художника Сергія Животкова (1961-2000).
В експозиції «Постлюдія» представлені твори, які входять до «Біблійної серії» (1990–1998), у якій художник ніби одночасно вступає в діалог з флорентійським живописцем Чімабуе — та з безіменним майстром Холмської ікони Божої Матері.
Афіша виставки. Фото зі сторінки галереї
Переважну більшість з його творів складають аскетичні пейзажі, здебільшого ведути, або колористично довершені фігуративні композиції, де присутні безліч літературно-філософських та культурних, переважно біблійних, натяків та посилань.
Попри психологічні та соціокультурні метаморфози, що відбулися у суспільстві того часу і яскраво відобразились у роботах його колег, Сергій Животков залишався вірним аскетизму у живописі, гармонійній палітрі майстрів раннього Відродження, ліричній проникливості та медитативному художньому процесу.
На відкриття виставки завітало чимало шанувальників творчості художника. Фото: Stedley Art Foundation
Фото: Stedley Art Foundation
За словами докторки філософських наук, художниці та мистецтвознавиці Ольги Петрової, це «артистична бесіда митця з першообразами».
Невеличкі композиції «Розп’яття», «Мадонна» та «Успіння» в урочистих авторських рамах — інтимні, схожі на хатню ікону або вівтарну картину, а масштабна «Таємна вечеря» уподібнюється до фрески.
«Полотно «Смерть Св. Франциска» дивує неочікуваним вибором сюжету, адже сцени з життя цього католицького святого зовсім не властиві українському мистецтву.
Ймовірно, що покровитель найаскетичнішого християнського ордену став ідеальним втіленням мистецького аскетизму, притаманному творчості Сергія Животкова», — розповідають куратори експозиції.
В експозиції представлені твори з Біблійної серії митця. Фото: Stedley Art Foundation
«Аура полотен Сергія Животкова для того, хто володіє культурою споглядання, веде до найпотаємнішого: дарує проникнення у підсвідомість митця, в особливий стан його осяяної душі, враженої красою. У сторожкій тиші його полотен відчувається магія таємниці, загадковості та непоясненої тривоги» — зазначає Ольга Петрова.
За їхніми словами, художник вміло поєднував технічну майстерність, успадковану від батька, академічного художника Олега Животкова, з вишуканими формальними експериментами, близькими по духу до нефігуративного мистецтва.
Фото: Stedley Art Foundation
«Життя Сергія Животкова трагічно обірвалося у 2000 році, на порозі нового тисячоліття. Не встигнувши сказати післяслово, художник залишив у власних полотнах згадку про втрачену в нашому критично налаштованому світі романтику, поезію та елегійні роздуми, » — зауважує вона.
Виставка «Постлюдія», як і завершальні роздуми після прочитання глибокого літературного твору, лишає легкий смуток та філософування, віддаючи шану творчому шляху художника та його служінню мистецтву.
Виставка триває до 3 вересня. Фото: Stedley Art Foundation
Довідка. Животков Сергій (1961-2000) — український художник-живописець. Народився в місті Києві у мистецькій родині. Брат художника Олександра Животкова. Закінчив Республіканську Художню спеціалізовану школу імені Тараса Шевченка (1979) та Київський державного художнього інституту (1985). Член Національної спілки художників України (1989).
Учасник українських та іноземних виставок (з 1988). Персональні виставки відбулися у Центральному Будинку художника (Київ, 1990), галереї «Барва» (Київ, 1992), Києво-Могилянській академії (1994), галереї «Ірена» (Київ, 1994), Київському музеї російського мистецтва (1996) та за кордоном (Берлін, 1993). Автор міських краєвидів, ліричних пейзажів, портретів, натюрмортів. Митець загинув у 2000 році.
Виставка Сергія Животкова «Постлюдія»
Коли: до 3 вересня, вівторок-неділя;
Де: Богдана Хмельницького, 62-Б
Вхід вільний за попередньою домовленістю за телефонами: (+380 633 765 343, +380 665 461 807) або за повідомленнями у соціальних мережах.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua