Карта бойових дій в Україні 15 грудня 2022 року

15 грудня в Україні розпочалася 295-а доба повномасштабної війни, яку на нашій території підступно розпочала Російська Федерація. Передбачається, що Росія може спробувати наступати на декількох фронтах у перші місяці 2023 року. На це вказує масова мобілізація, оголошення призову та переміщення важкого озброєння. Проте експерти зазначають, що зима прискорить темпи операцій з обох сторін.

Президент РФ Володимир Путін цього року відмовився виступати на Зборах Федерації, адже не впевнений, що на тлі критики зможе вдало формувати інформпростір. Його плани оголосити про перемогу над Україною зіпсувалися ще у квітні, коли Росія відійшла з Київської області. РФ і досі не має значних перемог, тому Путін, ймовірно, відкладає зустріч до того часу, коли йому буде що сказати.

Vgorode публікує карту бойових дій за даними Інституту вивчення війни (ISW) 15 грудня.

14 грудня Українські підрозділи протиповітряної оборони збили всі іранські безпілотники, які Росія запустила по Україні. Також вчора додому із ворожого полону повернулися 64 українських військовополонених.

14 грудня продовжився контрнаступ ЗСУ у напрямку Сватового. Українські війська тримають оборону в Новоселівському. Також наша армія наступає в напрямку Кремінної. Проте їм, ймовірно, заважають погодні умови та російські оборонні позиції в районі міста. Кремінна наразі є важливим містом для України, адже якщо ЗСУ звільнять місто, то матимуть значну перевагу над армією РФ у цьому напрямку.

Днями українські війська завдали удару по району зосередження росіян поблизу Новоайдару. Понад 15 російських військових загинули. Також було відбито ворожі атаки в районі Гряниківки (Харківська область) та Новоселівського. Окрім цього, російські війська безукспішно намагалися просунутися до Стельмахівки та Макіївки. Штурм окупантів також було відбито в районі Червонопопівки, Серебрянки та Білогорівки.

В околицях Бахмута тривають бойові дії. Українські війська відбили російські штурми поблизу Бахмута, біля Курдюмівки, Білогорівки, Соледару та Бахмутського. Є інформація, що російські війська встановили контроль над позиціями на околицях Соледару. Бої тривають на промисловій зоні Бахмута. Окупанти не змогли зайняти навіть невелику його частину. Росіяни також атакують Кліщіївку та продовжують зачищати окуповане Опитне.

Минулої доби українські війська відбили наступ росіян поблизу Авдіївки в районі Невельського, Мар’їнки, Побєди та Новомихайлівки. Окупанти, ймовірно, зайняли частину Водяного, що дозволить російським військам почати майбутні наступальні операції в напрямку Тоненького. Бої також тривають в місті Мар’їнка.

ЗСУ йшли у контрнаступ в районі Павлівки, Новомайорського та Нескучного, що неподалік Донецька. На цьому напрямку російські війська перейшли від наступу до оборони і продовжували регулярний вогонь з непрямої наводки.

14 грудня російські війська продовжували оборону на півдні України та завдавали артилерійських ударів по правому берегу Херсонської області. В окупованій частині регіону росіяни створили укріплення типу “зубів дракона”. У такій конструкції є недоліки і вони можуть бути неефективними для захисту від значних вибухових хвиль або осколків мін і снарядів.

Минулої доби російські війська завдали ракетного удару по центру Херсона і пошкодили будівлю Херсонської обласної державної адміністрації. Там зруйновано два поверхи, люди не постраждали.

ЗСУ завдали удару по базах відпочинку у Скадовську та Лазурному, де проживали російські солдати. Також наші захисники знищили кілька районів концентрації росіян у Запорізькій області

На жаль, Росія повністю контролює Запорізьку атомну електростанцію і місто Енергодар. Новим керівником став співробітник “Росатома”, колишній гендиректор Смоленської атомної електростанції Едуард Сеновоз. Український персонал ЗАЕС змушують підписати трудові контракти з “Росатомом” і погрожують звільненням і заміною на російських операторів.

Читайте також:

The Washington Post опублікував статтю, як жителі Києва готуються до ядерної війни

Що розповів Зеленський в інтерв’ю у київському метро на шоу Девіда Леттермана: цитати

No votes yet.
Please wait...