Сьогодні, 24 червня, в Україні розпочалася 486-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть у Луганській області – під Кремінною, там же ЗСУ контратакує. Ідуть бої і під Бахмутом.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 24 червня.
23 червня українські війська провели контрнаступальні операції щонайменше на двох ділянках фронту. Російські мілблогери стверджували, що українські війська продовжували обмежені атаки в районі західного кордону Донецької та східної Запорізької областей і досягли незначних успіхів на південний захід від Великої Новосілки. Український Генштаб додатково повідомив, що українські війська досягли перемог у західному Запоріжжі на південь від Оріхова на лінії Новоданилівка-Роботине та на південний схід від Оріхова на лінії Мала Токмачка-Новофедорівка. Milbloggers стверджували, що українські сили прорвали російську оборону на північ від Роботиного та просунулися на позиції в межах 1,5 кілометрів на північ від населеного пункту.
23 червня російські війська завдали ще одну серію ракетних і безпілотних ударів по Україні, в основному по українському аеродрому в Хмельницькій області. У Генштабі України повідомили, що російські війська випустили 14 крилатих ракет Х-101/555 зі стратегічної авіації над Каспійським морем по Хмельницькій області та аеродрому Хмельницький, а українські війська збили всі ракети. Супутникові знімки, опубліковані 22 червня, показують, що російські війська розгорнули стратегічну авіацію на аеродромі біля Моздока, Північна Осетія, станом на 24 травня, а Радіо Свобода повідомило, що російські стратегічні бомбардувальники, які націлилися на Хмельницьку область, злетіли з цього аеродрому.
23 червня російські війська продовжували наносити обмежені наземні удари в районі Куп’янська. Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Синьківки (8 кілометрів на північний схід від Куп’янська). Деякі російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на захід від Синьківки та створили невеликий плацдарм на західному (правому) березі річки Оскіл, але ISW не може підтвердити це твердження. Речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий заявив, що російські та українські сили брали участь лише у двох боях на куп’янському напрямку та що російські сили втратили ініціативу в цьому районі.
23 червня російські та українські війська продовжували обмежені наступальні дії на ділянці фронту Авдіївка-Донецьк. Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Авдіївки, Сіверного, Мар’їнки, Побєда, Новомихайлівка. Російський мілблогер стверджував, що російські сили досягли невідомих успіхів поблизу Авдіївки, а також провели наступальні операції поблизу Первомайського та Новомихайлівки. Інший мілблогер стверджував, що російські війська здійснили незначне просування на південний схід від Красногорівки між 21 і 22 червня. Російський мілблогер заявив, що українські сили здійснили контратаку поблизу Старомихагілівки і захопили невизначені позиції. На кадрах бойових дій, опублікованих 21 червня, видно, як українські сили атакують позиції росіян на південний схід від Красногорівки.
23 червня російські та українські війська продовжили наземні атаки на кордоні західної Донецької та східної Запорізької областей. Генштаб України повідомив, що російські війська спробували відбити втрачені позиції поблизу Макарівки Донецької області.
Міністерство оборони Росії (МО) стверджувало, що російські сили відбили три українські атаки в цьому районі. Російські мілблогери стверджували, що українські сили вздовж кордону Донецько-Запорізької області намагалися наступати вздовж лінії Левадне-Приютне і мали певний успіх біля Рівнополя. Міністерство оборони Росії та російський милий блогер підтвердили, що російські війська зберігають контроль над Урожайним. Російські мілблогери вказали, що в цьому районі воюють підрозділи 336-ї окремої морської піхотної бригади (БФ) і невизначених підрозділів Східного угруповання військ.
23 червня українські війська продовжили удари по російських тилових районах на півдні України. Російські джерела стверджували, що українські війська випустили чотири ракети Storm Shadow по російському району концентрації, як повідомляється, базі Росгвардії в Генічеську Херсонської області, приблизно за 175 кілометрів на південний схід від Херсона. Голова окупаційної влади Херсонської області Володимир Салдо 23 червня також заявив, що український удар 22 червня на мосту Чонгар (вздовж траси E105, що сполучає окуповану Росією Херсонську область і Крим) був набагато гіршим, ніж спочатку повідомлялося, і що він займе 15 до 20 днів, щоб міст знову відкрили для руху. Супутникові знімки, опубліковані 23 червня, також показують, що російські війська почали будівництво понтонних мостів під мостом Чонгар.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: