Сьогодні, 26 червня, в Україні розпочалася 488-ма доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили здійснюють наземні атаки у Запорізькій області на російські позиції у рамках контрнаступу. Також атаки росіян йдуть у Луганській області – під Кремінною, там же ЗСУ контратакує. Ідуть бої і під Бахмутом.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 26 червня.
Російські джерела припускали особливості угоди, укладеної за посередництва білоруського диктатора Олександра Лукашенка щодо припинення збройного повстання групи Вагнера 23-24 червня, включаючи можливу участь глави адміністрації президента Росії Володимира Путіна. Російське опозиційне видання Meduza з посиланням на неназвані джерела в Кремлі повідомило, що спочатку 24 червня Пригожин намагався зв’язатися з адміністрацією президента Росії, коли бойовики Вагнера рухалися на північ від Ростова-на-Дону в напрямку Москви, але Путін відмовився говорити з Пригожиним.
Місцезнаходження Пригожина неможливо перевірити, окрім його від’їзду з Ростова-на-Дону ввечері 24 червня.
25 червня українські війська продовжували контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту. Російські джерела стверджували, що російські війська відбили українські атаки в районі Бахмута, вздовж адміністративного кордону між західною Донецькою та східною Запорізькою областями та на заході Запорізької області. Російський мілблогер стверджував, що українські сили просунулися на південний захід від Великої Новосілки, хоча ISW не може підтвердити це твердження. Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю Fox News, опублікованому 25 червня, заявив, що основний удар контрнаступу ще не почався.
Генштаб України повідомив, що російська диверсійно-розвідувальна група 25 червня безуспішно намагалася перетнути міжнародний кордон Сумської області в районі Родіонівки.
Російські війська продовжили обмежені наземні атаки на північний захід від Сватового на тлі заяв про продовження українських наступальних дій уздовж лінії Кремінна-Сватове 25 червня. Генштаб України повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні дії поблизу Берестового Харківської області. Російське МО стверджувало, що російські сили відбили чотири українські атаки поблизу Кармазинівки, Ямполівки та Діброви.
Російські джерела припустили, що українські війська завдали удару по Луганську крилатими ракетами Storm Shadow 25 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 червня, показують стовп диму в околицях міста Луганськ. Колишній чиновник “ЛНР” Родіон Мірошник стверджував, що в цьому районі діяла російська ППО. ISW не спостерігала візуального підтвердження того, що українські сили завдали удару по Луганську 25 червня.
25 червня російські війська продовжили наземні обстріли вздовж лінії Авдіївка-Донецьк. Українські військові джерела повідомили, що російські війська атакували українські позиції на авдіївському та мар’їнському напрямках, а поблизу Мар’їнки за минулу добу відбулося 13 бойових зіткнень. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 і 25 червня, показують, що українські сили незначно просунулися на північній околиці міста Донецьк на південь від Авдіївки та між Пісками та Первомайським на північно-західній околиці міста Донецька. Зокрема, 24 червня речник 79-ї десантно-штурмової бригади України полковник Ярослав Чепурний повідомив, що чеченські підрозділи “Ахмат-Восток” і невизначений російський спецназ раптово відступили з Мар’їнки. Подробиці цього звітного відходу неясні, але певний контингент “Ахмата” та інших спецназівців, можливо, вирушили з Мар’їнки до Ростовської області, щоб захиститися від збройного повстання групи Вагнера 23-24 червня.
Російські та українські сили здійснили обмежені наземні атаки на заході Запорізької області 25 червня. Російські джерела стверджували, що російські сили відбили українську атаку поблизу Роботиного та Новопокровки. Російські джерела стверджували, що жодна зі сторін не контролює П’ятихатки, хоча ISW не спостерігало кадри, які б свідчили про те, що українські сили втратили контроль над населеним пунктом після захоплення його 19 червня. Російський мілблогер стверджував , що Поблизу Роботиного діють підрозділи 291-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ).
Російські джерела стверджували, що українські війська утримують позиції біля Антонівського мосту в Херсонській області. 24 червня російський мілблогер заявив, що біля Антонівського мосту точилися бої між російськими ВДВ і українськими військами. Інший російський мілблогер 25 червня заявив, що українські сили зайняли позиції на східному (лівому) березі Антонівського мосту. ІSW не спостерігала візуального підтвердження цих тверджень, і незрозуміло, чи паводкові води відступили достатньо, щоб українські чи російські сили могли встановити позиції поблизу цієї території.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: