Донорам плазми розповідатимуть про донорство кісткового мозку. Фото: Наталка Марків
Така мережа Центрів Служби крові Biopharma Plasma долучилася до наповнення реєстру донорів кісткового мозку.
Медики фіксують збільшення кількості пацієнтів хворих на рак крові. Для багатьох єдиний шанс на життя — це трансплантація кісткового мозку.
Проте лише 25% хворих можуть мати родинного донора. Іншим 75% необхідно знайти неродинного донора у спеціальних реєстрах. Тільки 8780 українців зареєстровано в українському реєстрі донорів кісткового мозку, тоді як у світовому — 41 мільйон. Тому важливо наповнювати вітчизняний реєстр, аби збільшити шанси пацієнтів на порятунок. А для цього необхідно пропагувати донорство серед наших земляків.
Олександр Лисиця та його пацієнт Олексій
«Минулого року лікарня Охматдит отримала ліцензію на проведення трансплантації кісткового мозку для дорослих пацієнтів. Це рішення ми лобіювали тривалий час, бо треба залучати всі ресурси для порятунку українців. А у нас надсучасне обладнання та висококваліфіковані медики», — сказав завідувач відділення трансплантації кісткового мозку лікарні Охматдит Олександр Лисиця.
Він розповів, що нам треба активно пропагувати донорство кісткового мозку — це безпечно для донора, кістковий мозок повністю відновлюється 3-4 тижні. І навіть діти можуть рятувати життя. Про це свідчить і історія Олексія, життя якого врятував п’ятирічний син Макар.
Дані усіх кандидатів вносять в Український реєстр донорів кісткового мозку, який заплановано інтегрувати у світовий реєстр. І, як повідомив Роман Куць, керівник вітчизняного реєстру, заплановано, що він буде інтегрований у світовий реєстр, тож українці зможуть стати рятівниками людей у будь-якому куточку світу. При цьому те, що людина погодиться стати донором не означає, що їй колись доведеться ним стати.
Водночас наповнення реєстру річ досить дорога. Адже аналіз ДНК кожного потенційного донора, який потрібен для наповнення реєстру, коштує 35€. Щоб пришвидшити цей процес компанія «Biopharma Plasma» виділила 1 мільйон гривень на реєстрацію донорів. Про це повідомили вчора, під час відкриття нового відділення Донорського центру у Києві.
Новий центр розрахований на одночасну донацію плазми у 40 донорів. Фото: Наталка Марків
Сучасне відділення уже одночасно може приймати плазму у 20 осіб, а найближчим часом кількість спеціально обладнаних крісел збільшать до 40.
Із плазми компанія виготовляє низку препаратів, що рятують життя тисячам українців. Тепер ж киянам, що приходять на донації, розповідатимуть про потенційне донорство кісткового мозку і заохочуватимуть до цього.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua