Олеся Жураківська грає у двох репертуарних виставах. Фото: Театр на лівому березі Дніпра
Обов’язки директорки-художньої керівниці закладу на період дії воєнного стану в Україні виконуватиме Олеся Жураківська.
Таке рішення ухвалив Департамент культури КМДА. Під час воєнного стану керівників культурних закладів не обирають на конкурсах, їх призначають.
За словами нової очільниці Олесі Жураківської, театр рухатиметься за обраним вектором — існувати в просторі сучасного європейського театру.
Напрям театру, який був започаткований Едуардом Митницьким, продовжила команда Стаса Жиркова (ексдиректора-художнього керівника театру) та Тамари Трунової (головної режисерки театру). За останні роки в театрі відбулися колаборації з європейськими театрами, в репертуарі з’явилися вистави, створені іноземними режисерами. Тут працювали з потужною сучасною українською драматургією авторства Наталки Ворожбит, Сергія Жадана, Олександра Середіна.
Театр на лівому березі позиціонує себе як майданчик для відкриття нових імен в режисурі та драматургії, створення спецпроєктів, роботи з молоддю, свідомого і відвертого спілкування з глядачем.
Олеся Жураківська працює в Театрі на лівому березі з 2002 року. Фото: фб-сторінка Олесі Жураківської
«Наша мета на сьогодні, враховуючи обставини, в яких ми живемо, — не втратити те, що ми напрацювали, зберегти і примножити наші надбання, наші традиції, — говорить Олеся Жураківська, — Для нашого театру традиційним є: експериментувати, не боятися говорити про важливе і бути в авангарді».
У планах театру — постановки українських та іноземних режисерів, відкриття нових імен і напрямків, фестивалі та гастролі, трансформація всередині команди і постійний контакт з нашим глядачем через вистави, обговорення, створення сімейного контенту, онлайн і просто в фойє нашого театру, тому що театр, попри сирени і відключення світла, має бути місцем, що зігріває душі.
До слова, найближча прем’єра відбудеться вже цього місяця. 21 та 22 січня на сцені презентують виставу «Чорний дрізд» режисерки Яни Безсмертної. Вона поставлена за однойменною п’єсою шотландського драматурга Девіда Гарровера — про зустріч чоловіка та жінки, яких надто сильно пов’язують почуття, пристрасть, травма та провина.
Олеся Жураківська має підтримку більшості колективу театру.
«Моя команда — весь театр, в якому я пропрацювала більше 20 років. Власне, довіра колективу стала причиною, прийняття мною такого важливого і складного для мене рішення — очолити рідний театр», — зізнається в.о. директорки-художньої керівниці театру.
Олеся Жураківська у виставі «Корсиканка». Фото: Театр на лівому березі Дніпра
В репертуарі театру за участю акторки Олесі Жураківської залишається дві вистави, які любить глядач — моновистава «Усі найкращі речі» режисерки Тамари Трунової та вистава, яка вже 20 років йде на сцені Театру на лівому березі, «Корсиканка» режисера Олексія Лісовця, яка з 2014 стала й улюбленою виставою серед наших військових, що відновлюють сили у шпиталях Києва.
По закінченню воєнного стану в Україні буде проведено конкурс на посаду директора-художнього керівника Театру на лівому березі. Чи візьме в ньому участь Олеся Жураківська — покаже час.
«Все залежатиме від того, як я справлятимуся зі своєю місією, — зазначила Олеся Жураківська. — В жодному разі мені б не хотілося, щоб колектив, в якому я працюю, втратив до мене довіру. Визначальним стане те, як ми разом пройдемо цей шлях. І якщо на момент конкурсу мої колеги так само довірятиме мені, як зараз, я не виключаю можливості подаватися на конкурс директора-художнього керівника».
Олеся Жураківська працює в Театрі на лівому березі з 2002 року. Всі ці роки вистави за її участю користуються глядацьким попитом. Вона нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреатка багатьох театральних премій. Є гарною подругою не лише для рідного театру, але й для індустрії загалом. Вже тривалий час опікується Будинком ветеранів сцени та є керівницею напряму соціальної політики НСТДУ.
У травні 2021 року на «Площі зірок» біля ТРЦ Gulliver відкрили зірку Олесі Жураківської.
За останній час зміна керівництва відбулася в кількох столичних театрах. Так, Театр на Подолі очолив актор Богдан Бенюк, а Театр Лесі Українки — актор та режисер Кирило Кашліков.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua