Вода ретельно перевіряється перед подачею споживачам. Ілюстративне фото Бориса Корпусенка
Київводоканал говорить, що останнім часом спостерігається підвищення забарвленості води через надзвичайно високу забарвленість води з Дніпра та Десни.
Таке явище спостерігається при проходженні паводків та весняних водопіль.
У Київводоканалі стверджують, що через це, незважаючи на підвищення дози коагулянтів в процесі водопідготовки, питна вода може мати візуально помітний жовтий відтінок.
«Звертаємо у вагу, що при цьому показники забарвленості, каламутності та загального заліза залишаються в межах норми ДСанПіН „Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру“, згідно якого дозволяється підвищення забарвленості до 35 градусів, каламутності до 3,5 НОК, загального заліза до 1,0 мг/л. Але ці показники впливають лише на візуальні якості води, і вода при цьому залишається цілком безпечною», — повідомили у Київводоканалі.
На сьогодні якість питної води у Києві контролюється за санітарно-токсикологічними, органолептичними та фізико-хімічними показниками відповідно до Державних санітарних норм і правил «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.04.2022 №683, що застосовуються в період воєнного стану.
За показниками епідемічної та радіаційної безпеки контроль здійснюється відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10.
Також у Київводоканалі нагадали, що контроль за якістю водопровідної води у столиці постійно здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в місті Києві. Відхилень від нормативних вимог не зафіксовано.
До теми. Нині у Києві замінюють старі трубопроводи на нові.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua