Віталій Кличко постійно інспектував ремонти вулиць. Фото: Олексій Самсонов
Мер столиці розповів, як працювала міська інфраструктура в умовах повномасштабної війни.
Протягом 2022 року ремонтні роботи в столиці виконали на 42 об’єктах дорожньої інфраструктури. А також продовжили модернізацію тепломереж — замінили 50 км зношених труб.
Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко, підбиваючи підсумки про те, як жив і працював Київ у 2022 році, та опублікував відповідні відео в своїх соцмережах.
«У 2022 році в столиці у значно менших масштабах, але продовжили ремонт доріг та шляхопроводів, які найбільше потребували оновлення», — написав Кличко.
КАПРЕМОНТИ ВИМОЩЕНИХ ВУЛИЦЬ
Цього року особливу увагу приділили капремонту вулиць, вимощених гранітною бруківкою. Так, покриття із бруківки відремонтували на Володимирському та Подільському узвозах, частині вулиці Грушевського і на кількох ділянках вулиці Шовковичної.
Загалом протягом року ремонтні роботи в столиці виконали на 42 об’єктах:
- 4 вулиці капітально відремонтували (зокрема, завершили капремонт вул. І. Франка), здійснювали ремонтні роботи на 4 мостах і шляхопроводах (наймасштабніші роботи виконали на мосту через р. Десенка);
- на 24 вулицях виконали масштабний поточний ремонт і благоустрій (на частині Чоколівського бульвару, Харківського шосе, вулиць Щербаківського, Ірпінської, Спаської, Генерала Алмазова, Оболонського проспекту);
- влаштували кільцеві розв’язки малого радіуса й оновили покриття на 10 перехрестях.
УВАГА ДО ЗЕЛЕНИХ ЗОН
Наприклад, цього року відкрили для відвідувачів парк «Прибережний» у затоці Берковщина в Дарницькому районі столиці. А в парку «Позняки» після капітального ремонту знову запрацював фонтан «Груша».
Всі інші парки столиці комунальні служби підтримували в належному стані. Загалом у 2022 році в Києві висадили понад 2,5 тисячі нових дерев, понад 19 тисяч кущів, а також 320 тисяч квітів.
Продовжувала столиця створювати і нові зелені зони: восени Київрада виділила 9 гектарів столичної землі для створення зелених зон, скверів та парків, аби унеможливити їх забудову.
РЕМОНТИ МЕРЕЖ В УМОВАХ ВІЙНИ
Тривала в 2022 році й модернізація міських тепломереж. У столиці здійснили заміну найбільш аварійних ділянок мереж та ділянок, пошкоджених внаслідок ракетних ударів. Загалом цього року в Києві замінили 50 км зношених труб.
Також, готуючи господарство до зими, здійснили планові та регламентні роботи на джерелах теплогенерації (котельнях, теплопунктах). За три останні роки, відколи у Києві розпочали масштабну модернізацію теплового господарства, фахівці «Київтеплоенерго» оновили 340 км труб великого діаметра. І це вже дозволило зменшити число аварій на мережах та знизити тепловтрати.
Також значну допомогу цього року столиця отримала від уряду Сполучених Штатів Америки. Так, у рамках Проєкту енергетичної безпеки USAID міське підприємство «Київтеплоенерго» отримало труби і трубопровідну арматуру вартістю 1,3 мільйонів доларів. Це допомогло замінити 11 кілометрів комунікацій, зокрема, пошкоджених внаслідок російських обстрілів. Передані труби — сталеві та полімерні, з терміном експлуатації 50 років, і вони дозволять мінімізувати теплові втрати та скоротити споживання газу.
Раніше мер розповів, як Київ допомагав упродовж року містам та селам, що постраждали від російських окупантів.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua