Рамазан Мустафаєв. Фото: пресслужба мера
Від початку повномасштабного вторгнення росії фахівці «Київводоканалу» ліквідували понад 6 тисяч аварійних пошкоджень мереж.
Мер Києва Віталій Кличко розповів історію керівника цеху аварійно-відновлювальних робіт «Київводоканалу» Рамазана Мустафаєва та показав, як працюють фахівці підприємства під час війни. Відеоісторію Кличко опублікував на своїй сторінці у фейсбуці.
«Продовжую розповідати про #ЛюдиТвогоКиєва. Про тих киян, які роблять все, аби наше місто ставало комфортною, безпечною і гарною європейською столицею. Сьогодні — історія про 50-річного керівника цеху аварійно-відновлювальних робіт „Київводоканалу“ Рамазана Мустафаєва», — розповів мер Києва у дописі до відео.
Чоловік — родом з Азербайджану. Вже 33 роки живе в Україні. У нього дружина українка, має трьох дітей та двох онуків. У 1989 році він приїхав на навчання до Києва, і залишився. І вже понад 30 років працює в «Київводоканалі». Розпочинав професійний шлях із Бортницької станції аерації. Спершу працював інженером, а останніх 17 років — очолює цех аварійно-відновлювальних робіт «Київводоканалу».
У підпорядкуванні Рамазана 53 фахівця. До речі, 9 чоловік — служать у ЗСУ. З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну його цех продовжує усувати найскладніші аварії на водопостачальній системі Києва. За будь-якої погоди, в мирний час чи під ракетними обстрілами. Є повітряна тривога чи немає, а киянам потрібна вода. Тож зволікати ніколи.
Зокрема, його цех займався відновленням магістрального водопроводу на перетині вулиці Володимирської та бульвару Тараса Шевченка після того, як туди влучила російська ракета 10 жовтня. Довелося працювати під обстрілами і на вулиці Кирилівській.
У середньому за добу ліквідовують близько 30 аварій. Фото: пресслужба мера
У зв’язку з постійними відключеннями електроенергії (через ракетні обстріли росії), проривів на водопроводі побільшало. Також дається взнаки зношення системи.
У середньому за добу ліквідовують близько 30 аварій на водопровідних мережах. Тільки цех Мустафаєва — по 10-15 аварій. Загалом від початку повномасштабного вторгнення росії фахівці «Київводоканалу» ліквідували понад 6 тисяч аварійних пошкоджень мереж.
Понад 6 тисяч аварійних пошкоджень мереж ліквідували працівники Київводоканалу. Фото: пресслужба мера
«Київводоканал» напружено попрацював і після масованих обстрілів об’єктів критичної інфраструктури 31 жовтня та 23 листопада.
Зокрема, після останньої атаки, коли водопостачання було призупинене в усьому Києві. Герої-комунальники зробили все можливе, аби протягом доби усунути пошкодження, відновити енергопостачання водопровідних станцій та подати воду в домівки киян.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua