Сад у лаврі був закритий для відвідувачів. Фото: Олексій Король
Проте там спочатку мають попрацювати професіонали. Столичні зеленбудівці та арбористи долучаться до реставрації саду у лаврі.
На території Національного заповідника Києво-Печерська лавра керівництво планує упорядкувати Митрополичий сад, якому уже близько 500 років. Останні десятиріччя він був закритий парканом від відвідувачів. Вчора тут відбулася нарада фахівців з приводу реставрації зелених насаджень.
КО «Київеленбуд» запросили долучитися спільно з арбористами до реставрації дерев та інших зелених насаджень у саду. У саду дійсно багато роботи для арбористів, адже вікові дерева монахи не лікували, а лише псували, заливаючи дупла бетоном.
За словами очільника Київзеленбуду Олексія Короля, це унікальний об’єкт не лише в історичному плані. Тут ростуть плодові дерева: яблуні, груші, волоські горіхи, вишні, а також є надзвичайно цінна колекція кизилу, якому близько 300 років. Свого часу тут працювали найкращі ченці-садівники, а фруктами звідси пригощалися перші особи. Раніше у саду ходили ручні павичі та журавлі.
На фото: колекція кизилів
«Києво-Печерська Лавра — це місце нашої сили. Вона уже тисячу років є центром української ідентичності. Саме тому важливо відроджувати історію та розвивати своє — це обов’язкова умова для деколонізації всього культурного простору України», — впевнений Олексій Король.
«Вечірній Київ» повідомляв, що у столиці біля лікарні створили унікальний реабілітаційний майданчик для воїнів.
Фото: Олексій Король
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua