Ліцей розташований в Печерському районі міста Києва. Фото з відкритих джерел
Борис Патон був випускником цього навчального закладу.
Рішення було прийнято сьогодні, 8 грудня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 72 депутатами.
За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, трудовий колектив закладу освіти виступив з ініціативою присвоїти ліцею імені Бориса Патона.
Депутат Київради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадим Васильчук. Фото: Борис Корпусенко
«На офіційному сайті Печерської районної в місті Києві державної адміністрації проходило громадське обговорення питання цієї ініціативи, — зазначив Вадим Васильчук. — За його результатами було проведено загальні збори трудового колективу та ухвалено рішення про перейменування. Борис Патон — Герой України, за життя був видатним українським науковцем та президентом Національної академії наук України. Депутатський корпус Київради підтримав громадську ініціативу. Ми разом утверджуємо традиції нашої державності та увіковічуємо пам’ять про роль видатного українця», — зазначив Вадим Васильчук.
Депутат додав, що присвоєння ліцею імені Бориса Патона — це справедлива можливість вшанувати внесок відомого науковця в розвиток української науки.
Борис Патон — незмінний з 1962 року президент Національної академії наук України і Інституту електрозварювання (імені свого батька) з 1953 року, вченому в галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952).
Патон є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), більше 1 200 публікацій, зокрема 20 наукових монографій. Науковець пішов з життя на 102-му році життя.
Школа була заснована в 1904 році як «Гімназія В.І. Петра та Ради батьків». З 1906 року вона значилася 8-ю чоловічою гімназією, а номер 79 одержала у 1922 році. До другої світової війни школа носила ім’я свого видатного випускника О.Ю.Шмідта та знаходилася на площі І.Франка, 5. У 1950 році вона була переведена у нинішню будівлю за адресою вул. Шота Руставелі, 37. У різні періоди тут викладали та навчалися люди, що стали невід’ємною частиною історії нашої країни.
Серед видатних випускників — балетмейстер Серж Лифар, президент НАН України Борис Патон, народний художник України Йосип Осташинський, Герой Радянського Союзу, льотчиця Наталія Кравцова, заслужена артистка України Ольга Писар, гімнастка, заслужений майстер спорту, чемпіонка світу Ірина Кудіна, заслужений художник України Георгій Малаков і багато інших видатних особистостей.
Також у столиці змінили назви та типи семи закладів освіти: список.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua