«Зелені фасади» захищають від спеки та холоду. Ілюстративне фото
У столиці другий рік працюють над програмою з озеленення фасадів споруд.
У Дарницькому районі демонструють ще один приклад вертикального озеленення.
За інформацією Дарницької РДА, на фасаді будинку 7 А, що на проспекті Миколи Бажана, використали дикий виноград біля споруди, де для висадження дерев недостатньо місця.
Дикий виноград на фасаді будівлі на проспекті Бажана
Пояснюється, що у вертикальному озелененні застосовують спеціальні конструкції, які дозволяють утримувати рослини на стінах, або використовують різні види витких рослин: дівочий виноград, плющ, витку жимолость чи троянди. Такий різновид рослин покриває вертикальні поверхні: стіни, паркани, стовпи, тим самим захищає їх від шкідливої дії ультрафіолету та надмірного нагрівання.
Крім того, вертикальне озеленення сприяє поліпшенню якості повітря через поглинання листям рослин забруднювачів. Існує дослідження, яке вказує, що на вулицях із вертикальним озелененням вміст діоксиду азоту менший на 40%, а зважених часток (пилу) — на 60%.
Науково доведено, що влітку всередині приміщення із вертикальним озелененням температура нижча в середньому на 5 градусів у порівнянні з аналогічним приміщенням без зеленої стіни. Також вертикальне озеленення допомагає поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію, зменшує шум і просто сприяє гарному настрою.
Минулого року Дарницький район долучився до ініціативи столичної влади, яку назвали «Місто живих стін».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua