На Буковині у трирічної дитини виявили кір: можливий спалах

У Чернівецькій області зафіксували перший від початку року випадок кору. Захворювання виявили у трирічної дитини, яка проживає в Чернівцях.

Як повідомили у Центрі громадського здоров’я, в Україні залишається високий ризик спалаху кору, одна з причин якого – низьке охоплення вакцинацією. Це небезпечне інфекційне захворювання, яке швидко поширюється в місцях масового перебування людей. Хвороба становить загрозу здоров’ю людини своїми ускладненнями.

Чи була дитина вакцинована ще з’ясовують. Бо згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, дитина мала отримати перше щеплення від кору в 12 місяців, друге – в 6 років.

Варто зазначити, що одна із передумов появи хвороби – низький рівень імунізації малечі за останні роки – 69-74%. 

Дітей віком від двох до сімнадцяти років безкоштовно імунізуватимуть комбінованою вакциною від кору, епідемічного паротиту та краснухи. Двічі – з інтервалом в місяць.

Кір – заразне інфекційне захворювання, яке тяжко протікає як у дітей, так і в дорослих. Може призвести до ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, енцефаліту, пригнічує імунітет. 

На початковій стадії хвороби можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через декілька днів з’являється висип і розповсюджується по всьому тілу, а на 5-6 день зникає. 

Хворий заразний за 2-3 дні до появи перших симптомів захворювання, весь період катаральних симптомів та перші 4 дні з початку висипів. Вірус швидко поширюється при кашлі, чханні, сльозотечі, а у повітрі та зовнішньому середовищі може зберігатися до 2 годин. 

При перших симптомах кору рекомендується відразу звернутися до сімейного лікаря.

Якщо у хворого немає серйозних ускладнень захворювання, то медики рекомендують:

  • рясне пиття;
  • жарознижувальні препарати (відповідно до вікових доз);
  • назальні краплі для носа;
  • препарати від кашлю (за рекомендацією лікаря);
  • вітамін А.

У разі загального тяжкого стану пацієнта або неможливості його ізоляції необхідна госпіталізація. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...