Під час акції на Контрактовій. Фото: Служба у справах дітей та сім’ї КМДА
Організатори звертали увагу на ідентифікацію сучасного рабства.
18 жовтня з нагоди Європейського дня протидії торгівлі людьми, на Контрактовій площі, у сквері біля пам’ятника Григорію Сковороді відбувся загальноміський інформаційно-просвітницький захід «ПротиДій торгівлі людьми». Під час заходу організатори звертали увагу на ідентифікацію даного явища.
Учасники акції пройшли мовчазною ходою з парасольками чорного кольору із написами «Хода заради свободи». Ходу започаткувала громадська спілка на чолі з ГО «А21» для того, аби підтримати людей які зазнали сучасного рабства.
«Чорні парасолі намагаються не пропускати промені сонця. Проте вони таки пробиваються і вказують шлях у різнокольоровий реальний світ, світ вчасної допомоги», — зазначають організатори.
Сковорода у риштованні і студенти, які нагадують про торгівлю людьми. Фото: Служба у справах дітей та сім’ї КМДА
Чорні парасольки нагадують про проблему. Фото: Служба у справах дітей та сім’ї КМДА
На офіційному відкритті інформаційно-просвітницької акції відбулися виступи представників Служби у справах дітей та сім’ї, Національної поліції, представників громадських організацій, зокрема, Благодійного фонду Карітас Київ.
Організатори також привертали увагу, що проблема торгівлі людьми набрала нових форм та обертів з 2014 року та особливо загострилася у 2022 році під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України.
Жінки з дітьми, змушені були покинути Україну, перебуваючи в уразливому стані стикаються з викликами і ризиками потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Водночас усі громадяни, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.
Організатором заходу виступила Служба у справах дітей та сім’ї КМДА, партнерами Київський міський центр соціальних служб та БО «Благодійний фонд «Карітас Київ».
Організатори акції також долучились до всеукраїнської кампанії «ПРИДИВИСЬ» та надавали поради як зменшити ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
До слова, цьогоріч у Києві 21 людина звернулася за отриманням статусу постраждалих від торгівлі людьми.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua