На Європейських іграх київські спортсмени здобули 13 медалей

Загалом національна збірна України виборола 41 медаль. Фото: фб-сторінка Вадима Гутцайта

Українська збірна посіла загальнокомандне третє місце в медальному заліку серед 48 країн-учасників Ігор.

Європейські ігри 2023 проходили у польському Кракові з 21 червня по 2 липня 2023 року.

«Майже два тижні ми слідкували та вболівали за наших спортсменів, які представляли Україну на ІІІ Європейських іграх-2023. До складу збірної України увійшли 86 спортсменів міста Києва, які змагалися у 20 видах спорту», — зазначила директорка Департаменту молоді та спорту Юлія Хан.

За її словами, кияни здобули 13 медалей (7 — золотих, 2-срібні, 4 — бронзові).

Вихованка ШВСМ міста Києва — Ксенія Байло здобула «золото» у стрибках у воду за підсумками змагань змішаних команд (3 м трамплін/10 м вишка).

Ксенія Байло та Кіріл Болюх — вихованці Школи вищої спортивної майстерності. Фото: фб-сторінка Департаменту молоді та спорту КМДА.

Кіріл Болюх, також вихованець ШВСМ міста Києва разом з Ксенією Байло здобули золото в синхронних стрибках у воду з 10-метрової вишки. Ксенія стала дворазовою чемпіонкою Європейських ігор.

Кіріл Болюх також, виграв золото зі стрибків у воду з 10-метрової вишки. Ставши дворазовим чемпіоном Європейських ігор.

Фехтувальниця Ольга Харлан. Фото: фб-сторінка Департаменту молоді та спорту КМДА.

Ольга Харлан стала чемпіонкою Європейських ігор у фехтуванні на шаблі. У фіналі Ольга здолала суперницю з Румунії — Ілінцу Пантіс, з результатом 15:3.

Фехтувальниця Джоан-Фейбі Бежура. Фото: фб-сторінка Департаменту молоді та спорту КМДА.

Чемпіонкою Європейських ігор стала Джоан-Фейбі Бежура здобувши «золото» у фехтуванні на шпазі.

Вікторія Ус. Фото: фб-сторінка Департаменту молоді та спорту КМДА.

Останню золоту медаль турніру для збірної України принесла киянка Вікторія Ус у веслувальному слаломі в дисципліні байдарка-крос.

«Срібло» змагань і свою третю нагороду здобула Ксенія Байло зі стрибків у воду у синхроні на вишці 10 м.

Збірна команда з пляжного футболу. Фото: фб-сторінка Департаменту молоді та спорту КМДА.

Збірна команда України з пляжного футболу, у складі якої спортсменки, які представляли місто Київ, а саме: Анастасія Терех, Вікторія Кислова, Юлія Костюк, Альона Кирильчук, Анастасія Кліпаченко, Ірина Дубицька, Анна Шульга, Ірина Василюк, також стали срібними призерами.

У фіналі наша збірна поступилася команді з Іспанії. Після закінчення основного часу та екстра тайму, рахунок був 2:2, а вже серія пенальті завершилась з рахунком 5:3 на користь іспанок.

Володимир Станкевич. Фото: фб-сторінка Департаменту молоді та спорту КМДА.

Бронзовим призером став Володимир Станкевич в особистих змаганнях у шпазі. Володимир здолав чотирьох суперників: данця Огаста Єнсена, австрійця Йозефа Махрінгера, фіна Яакко Паволейнена та португальця Рода Макса. Але у півфіналі поступився португальцю Мігелю Фразау (14:15).

Каратист Нікіта Філіпов. Фото: фб-сторінка Департаменту молоді та спорту КМДА.

Нікіта Філіпов здобув бронзову медаль з карате. У ваговій категорії до 60 кг, він переміг у представника Ізраїлю (1:0) та Італії (2:1) і звів внічию зустріч зі спортсменом з Німеччини (0:0). У півфіналі Філіпов мінімально поступився Стефанові Ксеносу (Греція) (0:1).

Владислав Микитась та Анастасія Михайленко. Фото: фб-сторінка Департаменту молоді та спорту КМДА.

Дві бронзові медалі Європейських ігор-2023 принесли спортсмени таїландського боксу Муей-Тай, це Владислав Микитась та Анастасія Михайленко.

Як повідомили у Київській обласній військовій адміністрації, представники Київщини здобули дві медалі на Європейських іграх-2023.

Веслувальники здобули срібло. Фото: тг-канал КОВА

Так, срібну медаль виграв Іван Семикін у дисципліні «веслування на байдарках та каное» у складі чоловічої команди на байдарці-четвірці Олег Кухарик / Ігор Трунов / Дмитро Даниленко / Іван Семикін на дистанції 500 м.

Метальник списа Артур Фельфнер. Фото: тг-канал КОВА

Метальник списа Артур Фельфнер здобув бронзову нагороду. Крім того, 19-річний спортсмен показав найкращий результат сезону — 82,24 м, оновивши світовий рекорд серед атлетів до 23 років.

Загалом національна збірна України виборола 41 медаль: 21 золоту, 12 срібних і 8 бронзових та посіла загальнокомандне третє місце в медальному заліку серед 48 країн-учасників Ігор.

У межах змагань у Польщі Україна виграла медальний залік одразу у чотирьох видах спорту: у муай-таї, карате, стрибках у воду, а також веслуванні на байдарках і каное. Найрезультативнішими стали виступи України у легкій атлетиці та муай-таї, де було здобуто по шість нагород.

Перше місці в загальному заліку вибороли спортсмени Італії зі 100 медалями (35 «золото» + 26 «срібло» + 39 «бронза»), друге — Іспанія з 57 медалями (21 «золото» +17 «срібло» + 19 «бронза»).

Спорт у смартфоні: у столиці презентували корисний застосунок для тренерів та спортсменів. Розроблений командою «Київ Цифровий» застосунок KyivSport міститиме інформацію про спортивні події міста та наявну інфраструктуру, а також розклад тренувань, змагань, досягнень спортсмена-користувача.