Тюльпани на Майдані Незалежності зараз працюють, як магніт для мешканців столиці. Фото: КО «Київзеленбуд»
У столиці планують створити особливі зелені куточки для психологічної реабілітації.
Декілька років поспіль у центрі столиці квітують особливі, сортові тюльпани. Це дар українській столиці від Нідерландів. Перші 100 тисяч цибулинок висадили на Майдані Незалежності у листопаді 2020 року. Щороку цей проєкт все більше масштабується, сортові тюльпани «завойовують» все більше клумб у столиці.
Днями ініціатор Українсько-голландського фестивалю тюльпанів, почесний консул України у місті Амстердам Еміль де Севрен Жакет, побував у Києві, і на власні очі побачив квіти та людей, які милуються ними.
Цьогоріч на Майдані Незалежності квітнуть 5 сортів: першими розпустилися червоні, зірчасті тюльпани сорту Charade, жовті Novi Sun, фіолетові Bullit, рожеві тюльпани Salmon Impression, жовті з червоними смужками Park Tiger. На інших клумбах є інші сорти. Наприклад у сквері по вулиці Прорізній, та сквері на Володимирському проїзді — червоні, махрові Queensday.
Почесний консул України у місті Амстердам Еміль де Севрен Жакет. Фото: КО «Київзеленбуд»
«Ми будемо продовжувати цю традицію і в наступному році. Будемо дивувати новими локаціями і новим асортиментом. Це наш вклад у підтримку України», — розповів Еміль де Севрен Жакет.
Його улюблені тюльпани — жовтого кольору. Вони йому найбільше асоціюються із весною, а також і з Україною. Пан Еміль приїхав до нашої країни у час, коли практично щоночі оголошують тривоги, а днями столиця пережила найбільшу повітряну атаку. Він поділився, що попри все, для нього було важливо не просто помилуватися спільним із Київзеленбудом проєктом, а й особисто засвідчити свою підтримку, поспілкуватися з людьми.
Подарунок для Києва. Фото: КО «Київзеленбуд»
«Мені сподобалося те, що я побачив на цій площі, а особливо емоції людей і те, як вони реагують на квіти», — сказав Еміль де Севрен Жакет.
Генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король розповів, що знайомство із Емілем де Севрен Жакетом розпочалося саме з ідеї зробити куточок Ніделандів у Києві. І це вже триває три роки.
Олексій Король та Еміль де Севрен Жакет
«Еміль, його країна дуже багато допомагають нашій країні, особливо з початку повномасштабної агресії, і відгукуються на наші пропозиції. Зокрема зараз ми обговорювали питання реабілітації. Це наші плани на майбутнє. Хочемо створити парки та сквери, де люди можуть серед природи знайти собі точку опори», — зазначив Олексій Король.
У світі активно практикують психологічну та фізичну реабілітацію, за допомогою рослин. Аромат деяких дерев діє дуже заспокійливо. Колеги із Нідерландів готові долучитися до цього проєкту, надати свої методичні рекомендації, допомогти із посадковим матеріалом.
Як найбільш оптимальні місця, для таких реабілітаційних садів, розглядають парк у затоці Берковщина, у парку Срібний Кіл та декількох інших, де можна зробити куточки для емоційного розвантаження. Наразі ці ідеї будуть розробляти із ботаніками і ландшафтними дизайнерами.
Неможливо пройти повз махрові тюльпани Queensday і не сфотографувати. Фото: КО «Київзеленбуд»
Нагадаємо, перші 100 000 тюльпанів, висаджені у серці столиці, символізували Небесну Сотню — героїв та героїнь Революції Гідності. Зараз це знак підтримки України у її боротьбі за свою свободу та волю, вшанування пам’яті героїв та подяка воїнам, які захищають не тільки свою рідну державу, а й загальні європейські цінності.
Які парки відкриють цього року й що буде замість знесених МАФів біля станцій метро, де розпочнеться створення нових зелених зон генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король розповів «Вечірньому Києву».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua