Бути вдячним важливо. Ілюстративне фото: freepik.com
У соціальних мережах розповсюджують корисний ролик.
Піклування про ментальне здоров’я має перетворитися для українців на щоденну звичку. Зокрема психологи нагадують про прості слова, що роблять наші дні кращими.
«Як часто ви чуєте „дякую“? Чи не забуваєте дякувати рідним, колегам або ж хлопчині, який притримав двері у метро? А коли востаннє дякували собі? І не кажіть, що немає за що. Бути вдячним важливо. Навіть у моменти небезпеки, і особливо між ними, коли так бракує позитивних емоцій. Сказати „дякую“ — це як впустити трохи світла в укриття. І як би темно не було довкола, воно підсвітить усе хороше, заради чого ми готові боротися.», — зазначають експерти.
Почати можна із дрібниць — подякувати собі за прогулянку парком після роботи та улюблене морозиво, посміхніться і скажіть «дякую» водію маршрутки.
Ви здивуєтеся, на що здатна проста звичка дякувати.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку, де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я — своє та людей поруч.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua