Академічний симфонічний оркестр НФУ, диригент — Антоній Кедровський. Фото: Національна філармонія
Вже цього тижня у закладі стартує корисна ініціатива для майбутніх диригентів та музикантів.
Національна філармонія України розпочинає проєкт «Відкрита репетиція», спрямований насамперед на молодь.
Студенти всіх мистецьких навчальних закладів України за умови попередньої онлайн-реєстрації зможуть відвідати репетиції провідних колективів та артистів у Колонному залі філармонії.
Очільник Національної філармонії Михайло Швед. Фото: фб-сторінка Михайла Шведа
«Сьогодні студентам фінансово важко купити квитки на концерти. Ми вирішили спростити їм доступ на концерти. Адже йдеться не лише про загальний розвиток, а й про їх професійне зростання, — розповів „Вечірньому Києву“ в.о. гендиректора Національної філармонії Михайло Швед. — Студентам важливо постійно бути в контексті подій. Не лише отримувати інформацію, а й безпосередньо слухати концертні програми».
Аби надати їм таку можливість, філармонія створила окремий проєкт. Запроваджувати програми чи абонементи для студентів на репертуарні концерти складно, оскільки неможливо прогнозувати роботу на тривалий час.
Крім того, існують обмеження щодо безпеки. У Колонному залі філармонія може приймати лише 160 глядачів (замість 595), оскільки стільки людей здатне вмістити укриття.
«Відкриті репетиції будуть генеральними прогонами, на яких студенти зможуть побачити репетиційну кухню: як диригент працює з солістами, з різними групами оркестру, які робить зауваження, як реагує на це оркестр, — поділився Михайло Швед. — Це надзвичайно важливо для їхнього розвитку. В першу чергу для майбутніх диригентів симфонічного оркестру. Музикознавці, виконавці — кожен зможе взяти щось для себе цікаве з цієї репетиції».
Проєкт починають з концертів філармонійного оркестру, надалі планують долучати й інші колективи, які погодяться на такі відкриті репетиції. В майбутньому такий формат пропонуватимуть й іноземним солістам та диригентам.
Перша зустріч відбудеться 2 лютого о 13:00. Гратиме Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України, диригент — Антоній Кедровський.
Програма:
Роберт Шуман. Увертюра «Манфред», тв. 115
Бела Барток. Концерт для оркестру, Sz. 116, ВВ 123
Охочих просять зареєструватися до 1 лютого (11:00) через форму реєстрації Для відвідання відкритих репетицій необхідно мати з собою студентський квиток.
Під час відкритих репетицій не можна знімати фото та відео, аби не фіксувати внутрішню кухню процесу.
«Це пілотний проєкт, в лютому плануємо ще одну репетицію. Надалі подивимося, як він розвивається: яка потреба аудиторії, реакція, — розповів Михайло Швед.- Можливо, будемо організовувати спілкування з диригентом чи солістами. Шукати нові форми більш інтерактивної комунікації. Однак це має бути вибудувано так, щоб не перешкоджати підготовці до концерту.
У такий спосіб ми намагаємося вирішити питання професійного розвитку студентів, і надаємо додатковий доступ до філармонійного продукту, живого контакту з музикою».
Як повідомив Михайло Швед, у філармонії працюють над інтерактивними програмами для наймолодшої аудиторії.
«Це будуть спеціальні програми для дітей, від 3-5 років і до старшого шкільного віку, — зазначив очільник філармонії. — Спрямовані не на те, щоб розказати дітям про музику. А виховати нашого слухача, зацікавити музикою відповідно до вікової психології. Щоб, прийшовши сюди, вони залишилися нашими слухачами на все життя».
Нагадаємо, у грудні 2022 року в.о. генерального директора Національної філармонії став Михайло Швед — культурний діяч, артменеджер, мистецтвознавець і композитор. Попередній керівник — Дмитро Остапенко — очолював філармонію упродовж 26 років.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua