В Україні знову відключатимуть світло через борги

Кабінет міністрів України скасував обмеження щодо зупинення надання житлово-комунальних послуг, накладення штрафів і пеней, а також стягнення заборгованості населення за такими послугами.

Як повідомили на “Урядовому порталі” постанові Кабміну від 29 грудня 2023 р. № 1405, мораторій на відключення комунальних послуг буде залишатися в силі лише на територіях, які перебувають під окупацією, або де тривають воєнні дії, як визначено в документі. Щодо інших споживачів комунальних послуг, згідно з ухвалою, відновлюється нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг.

Також дозволено знову проводити судове стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Крім того, Уряд відновив можливість відключення від комунальних послуг боржників у випадку невнесення або часткового внесення оплати за отримані послуги.

Згідно з постановою, у випадку відсутності мешканця та інших осіб в житловому приміщенні понад 30 календарних днів, постачальникам комунальних послуг потрібно отримати заяву та документальне підтвердження, представлене у формі електронних або паперових документів. Це може містити відомості з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, виконання військової служби (включаючи в іноземних країнах), виконання покарань тощо.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...