Співробітники університету приводять територію до ладу. Фото: КНУ ім. Шевченка
Збитки від грудневих руйнувань університетських приміщень ймовірно будуть значно більшими за збитки від атаки у жовтні.
У переддень нового року, 31 грудня 2022, внаслідок ракетної атаки рф постраждали будівлі Виставкового кампусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Про наслідки ворожого удару для КНУ «Фактам ICTV» розповів ректор КНУ ім. Шевченка Володимир Бугров.
Володимир Бугров розповідає журналістам про завдані збитки. Фото: КНУ ім. Шевченка
За його словами, уламки бойової частини однієї з ракет приземлилися біля спорткомплексу університету. Вибухова хвиля найбільше пошкодила спортивний комплекс, також постраждали корпуси кількох факультетів та гуртожитки. Загалом пошкоджені 13 будівель університету.
Зокрема, були пошкоджені корпуси ННЦ Інститут біології та медицини й ННІ високих технологій, факультетів психології, соціології, комп’ютерних наук та кібернетики, електроніки та комп’ютерних систем, механіко-математичного та географічного факультетів, кафедри ядерної фізики, Українського фізико-математичного ліцею та гуртожитків студмістечка.
Загалом пошкоджені 13 будівель університету. Фото: КНУ ім. Шевченка
Вони, до речі, прикрили собою житлові будинки, розташовані навколо, на щастя в корпусах не було людей і ніхто не постраждав.
Наразі важко оцінити рівень збитків Виставкового кампусу. Як зазначив Володимир Бугров, у жовтні атака на червоний та жовтий корпуси університету, а також бібліотеку Максимовича, що розташовані в центрі Києва, завдала збитків на 90 мільйонів. Цього разу грошей знадобиться значно більше, тож університет звертається до науковців, партнерів та меценатів по допомогу.
Ректор нагадав, що унаслідок ворожих ракетних обстрілів більшість навчальних корпусів зазнали ушкоджень. Так, 1 березня 2022 постраждали Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка/ Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та обидва корпуси Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби, а 16 березня 2022 — факультет інформаційних технологій КНУ імені Тараса Шевченка (вибиті вікна).
Наразі важко оцінити рівень збитків Виставкового кампусу. Фото: КНУ ім. Шевченка
Невідкладної допомоги потребує ННЦ «Інститут біології та медицини» КНУ імені Тараса Шевченка. Практично без вікон залишився віварій (приміщення для утримання та розведення лабораторних тварин з метою виконання експериментів).
«Ми намагаємось своїми силами врятувати його мешканців — тварин, без яких і науковий, і навчальний процес уявити неможливо. Ми зберігали наших маленьких підопічних під час карантину, вберегли їх при осаді Києва, проте тепер, з огляду на морози, що очікуються, без вашої допомоги нам не впоратись», — зазначають в інституті.
Вітражі Інституту біології та медицини. Фото: Інститут біології та медицини
Вітражі Інституту біології та медицини. Фото: Інститут біології та медицини
Вітражі Інституту біології та медицини. Фото: Інститут біології та медицини
Крім того, зазнали руйнування безцінні вітражі, створені українською художницею Ларисою Міщенко. Вітражі були не лише окрасою інституту, а й перлиною художнього мистецтва.
Розбиті вітражі Інституту біології та медицини. Фото: Інститут біології та медицини
Розбиті вітражі Інституту біології та медицини. Фото: Інститут біології та медицини
Вітражів було 10, цілих залишилось 3, повідомив автор проєкту Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов.
«Ми можемо їх втратити назавжди, — зазначив він. — Посеред гармидеру з розбором завалів, вітражі, які необхідно відновлювати, могли викинути на смітник, як це часто у нас буває.
Розуміючи цю небезпеку, я помчав у КНУ та зустрівся з деканами обох факультетів. Ми домовились про співпрацю та вирішили відновити унікальний об’єкт української мистецької спадщини. Я окремо наголосив на необхідності саме реставрації, а не створення нової роботи».
Вітражі: було/стало. Фото: instagram.com/ukrainianmodernism
Рештки вітражів. Фото: instagram.com/ukrainianmodernism
Рештки вітражів. Фото: instagram.com/ukrainianmodernism
Дмитро Соловйов підкреслив, що вітражі оспівують розділи науки біології — сюжети для них пропонували викладачі та доценти всіх кафедр. Лариса Міщенко майстерно втілила їх в модерністських композиціях.
ННЦ «Інститут біології та медицини» КНУ імені Тараса Шевченка збирає кошти на відновлення. Мета — мільйон гривень.
Як допомогти:
Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/5AnyEQg3ZP
Номер картки банки 5375 4112 0253 5477
PayPal: [email protected]
Як писав «Вечірній Київ», КНУ імені Тараса Шевченка також збирає кошти на відновлення корпусів, пошкоджених 31 грудня внаслідок ракетної атаки росіян.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua