Софія Київська. Фото: Борис Корпусенко
Він стане не лише новим форматом подачі туристично цікавої інформації, а й дієвим інструментом міжнародної промоції.
Маршрут від Софії Київської до Лаври готується стати одним із «Культурних маршрутів» Ради Європи. Наразі проходить технологічна розробка маршруту та інформаційний базис. Про це розповів т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв в інтерв’ю Укрінформу.
«Ми маємо історико-культурну вісь Софія Київська — Лавра, яка йде по Грушевського, переходить у вулиці Мазепи та Лаврську. Цей маршрут дає можливість об’єднати історію України із її новітніми об’єктами, такими як Музей Другої світової війни, який трансформується фактично у Музей боротьби за незалежність України, музей всіх воєнних конфліктів, які відбувались на нашій території як наслідок повстання українського народу проти поневолювачів», — зазначив Ростислав Карандєєв.
За його словами, це відносно новий формат подачі туристично цікавої інформації — історичної, архітектурної тощо.
Ростислав Карандєєв. Фото: МКІП
«У нас є об’єкти, які перебувають під захистом ЮНЕСКО. Серед них, зокрема Лавра, Софія Київська. Але у нас нема інструменту міжнародної промоції, яка є у Ради Європи», — підкреслив Ростислав Карандєєв.
Він нагадав, що в Європі є відомий «Шлях св. Якова» (паломницька дорога до могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела, головна частина якої пролягає Північною Іспанією. — Ред.). В Україні теж є подібний маршрут з Вінниці до Кам’янця-Подільського. Але потужну промоцію, яка зробить його привабливим в очах вимогливого європейського туриста, допоможе зробити саме Рада Європи через свої інструменти — сайт, презентації, сертифікацію маршруту тощо.
На думку т.в.о. міністра, програма Ради Європи «Культурні маршрути» може стати ефективним інструментом для підтримки зростання економічного та туристичного потенціалу регіонів України через зміцнення місцевих громад та розбудову туристичних мереж з європейськими партнерами.
Програма «Культурні Маршрути», заснована Радою Європи в 1987 році, за допомогою подорожі в часі і просторі, демонструє внесок різних європейських країн і культур до спільної культурної спадщини Європи.
«Культурні Маршрути» реалізують на практиці основні принципи Ради Європи: права людини, демократія в сфері культури, культурне розмаїття та самобутність, взаємний обмін і збагачення крізь кордони і століття.
«Культурні Маршрути» покликані зберігати і зміцнювати європейську природну та культурну спадщину для поліпшення умов життя, а також служать джерелом культурного, соціального та економічного розвитку. Маршрути сприяють популяризації культурного туризму, що відповідає політиці сталого розвитку.
У червні 2019 року існувало 38 сертифікованих Культурних Маршрути Ради Європи, які охоплюють різні напрямки європейської історії та спадщини, а також сприяють розумінню різноманіття сучасної Європи.
Нагадаємо, у музеї «Золоті ворота» триває виставка «Софія Київська — 1000 літній символ державності України». Експозиція розповідає про Софійський собор як про живого й достовірного свідка тисячолітньої давності існування Української держави на теренах Європи.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua