Йдеться, зокрема, про роль матері і батька. Фото авторки
Виставка представляє світлини прикордонників та прикордонниць на службі та з родиною, а також спогади про те, як на їхнє життя вплинула війна.
У проєкті взяли участь 10 прикордонниць і 10 прикордонників. Це 20 історій про страх, сум, розпач, розлуку, і водночас це — 20 історій про боротьбу, безмежну любов, вірність і надію.
Кандидатів на участь у ньому добирали командири у військових частинах і підрозділах.
Проєкт «Прикордонники і прикордонниці: сім’я і війна» дає змогу відчути роль матері та батька, які захищають своїх дітей задля їхнього майбутнього. Він був приурочений до Дня матері і Дня батька.
Проєкт розмістили у вестибюлі станції метро «Золоті ворота». Фото авторки
«Нам важливо було підкреслити роль нашого прикордонника і прикордонниці у запеклій боротьбі з ворогом і наголосити водночас на ролі батька і матері, які змушені довгий час перебувати у розлуці зі своїми дітьми, жертвуючи найціннішим, виборюючи нашу свободу та незалежність. Це — наші герої і героїні, і ми пишаємось ними», — підкреслив заступник голови Державної прикордонної служби Сергій Сердюк під час презентації фотопроєкту у Медіацентрі Україна-Укрінформ.
Виставка об’їхала вже кілька міст України — 12 травня була представлена у Хмельницькому, в обласній філармонії та перед кінотеатром ім. Тараса Шевченка, потім — у Чернівцях, Черкасах, Одесі. У Києві її показують у вестибюлі станції метро «Золоті ворота».
У проєкті взяли участь 10 прикордонників та 10 прикордонниць. Фото авторки
У проєкті взяли участь 10 прикордонників та 10 прикордонниць. Фото авторки
На стендах представлені світлини учасників та учасниць — як на роботі, у формі, так і вдома з дітьми. А також їхні розповіді про те, з чого для них та їхніх родин почалося повномасштабне вторгнення, та що для них є найбільшою радістю — повернутися додому та знову бути зі своєю сім’єю.
На жаль, не всі родини зможуть знову бути разом. У прикордонниці Оксани 13 червня 2022 року під час виконання бойового завдання загинув чоловік, також прикордонник. 14-річний син Євгеній та 12-орічна донька Анастасія залишились без батька.
Інша учасниця, прикордонниця Віта, проходила службу у Сумському загоні та в перший день повномасштабного вторгнення опинилась у полоні, де перебувала 41 день. Весь цей час вона не знала, що з її двома доньками.
Проєкт триватиме на «Золотих воротах» два тижні. Ознайомитися з ним можна й онлайн.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua