Скульптура розташована біля виходу з метро «Театральна». Фото авторки
Скульптура Михайла Деяка до 22 листопада представлена біля МВЦ Музею історії міста Києва.
Мистецтво виходить за межі виставкових просторів і дарує враження перехожим. Так, скульптура «Деформація реальності» від талановитого художника Михайла Деяка зустрічає киян на вулиці Богдана Хмельницького. Цей дивовижний витвір виготовлений з нержавіючої сталі, а його висота становить 3,5 метри.
«Ми віримо, що мистецтво може стати частиною нашого повсякденного життя. Цей „вихід за межі“ для нас це „вихід на зустріч“, на зустріч місту та глядачу», — зазначають у музеї.
Скульптура з нержавіючої сталі висотою 3,5 метри. Фото авторки
Перехожі мають змогу побачити скульпутуру сучасного митця. Фото авторки
Михайло Деяк — представник молодого покоління сучасних українських художників, який працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами, працюючи зі склом та металом, та володіє усіма техніками живопису.
«Цей об’єкт є збиральним образом нашого часу, — пояснює автор Михайло Деяк. — Попри його деконструктивну форму, він необов’язково стосується війни. Він скоріше про нас всередині, про те, як ми по-різному сприймаємо одні й ті самі речі, про те, як все навколо нас змінюється не залежно від наших дій, як наші погляди формуються в залежності від контексту подій. Це об’єкт, який потребує глядача та діалогу, але діалогу не з об’єктом, а діалогу глядача самим з собою через об’єкт».
«Деформація реальності» тимчасово встановлена на вході МВЦ. Фото авторки
У МВЦ Музею історії міста Києва обіцяють, що ця скульптура — лише початок нової традиції, а місце біля МВЦ більше не буде пустувати й на киян очікують нові сюрпризи.
«Деформація реальності» буде представлена до 22 листопада. Побачити скульптуру можна на вході МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7).
Нагадаємо, з осені 2021 року на Театральній площі біля Національної опери кияни та гості міста мали змогу побачити скульптурну інсталяцію Михайла Деяка «Непередбачувані обставини». Об’єкти були встановлені в рамках артпроєкту «Без обмежень», а за допомогою QR-коду всі охочі могли залишити свій відгук.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua