Ханука є символом перемоги добра над злом. Фото з відкритих джерел
У Музеї історії Києва столична єврейська громада розпочне святкування Хануки.
Ханука — єврейське свято чуда і перемоги добра над злом, перемоги світла над пітьмою. Означає «освячення», «оновлення».
Дві тисячі років тому юдеї вибороли своє право бути народом, захистили свої релігійні та культурні цінності. За таку самовідданість Всевишній зробив диво: храмовий світильник Менора, олії для якого залишалось лише на один день, горів 8 днів.
Саме на честь цього щороку святкують Хануку, яка за віки стала символом дива, відданості, хоробрості.
Свято триває вісім днів, у 2022 році — з 18 по 26 грудня.
Впродовж 8 днів євреї запалюють свічки у ханукії, щодня додаючи по одній: на перший день запалюють одну свічку, на другий — дві і так далі. Ще одна свічка, звана шамаш («служка»), призначена для запалювання інших свічок і запалюється в усі дні свята перед основними свічками. Запалені перед заходом сонця свічки повинні горіти не менше 30 хвилин після настання темряви.
Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе», Єврейська релігійна громада міста Києва та Київська міська єврейська громада запрошують 18 грудня (24 кислева 5783 р.) о 17:00 на запалювання першої Ханукальної свічки.
Адреса МВЦ Музею історії міста Києва: вул. Богдана Хмельницького, 7 (ст. метро «Театральна»).
У Музеї історії Києва відкрилася виставка «Скарби різдвяної скрині». У її межах пройдуть кураторські екскурсії та тематичні майстер-класи, під час яких кожен може створити власну святкову прикрасу для оселю.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua