Військові отримали пікапи, ударні коптери та старлінки. Фото: тг-канал Fedorov
Головне завдання ударних рот БПАК (безпілотних авіаційних комплексів) — проведення швидких та ефективних операцій на окупованих територіях, знищення об’єктів та позицій противника
У столиці в межах проєкту «Армія дронів» бійцям перших трьох ударних рот БПАК передали засоби для розгортання та запуску безпілотників.
Представники 92-ї, 54-ї та 35-ї бригад після завершення спеціальних навчань та підготовки отримали пікапи, БПАК літакового типу українського виробництва, ударні коптери українського виробництва, а також старлінки.
Михайло Федоров поруч із пікапами. Фото: тг-канал Fedorov
«Українська армія активно трансформується та отримує унікальний досвід у найбільш технологічній війні в історії. Сьогодні перші три ударні роти БПЛА вже готові до бою, — прокоментував віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. — Передали пікапи, ударні коптери та Старлінки. Усі безпілотники українського виробництва. Обладнання для ударних рот Армії дронів придбали приватні донори».
Пікапи знадобляться для рейдів мобільних груп. Фото: АрміяІнформ
За його словами, безпілотники виконуватимуть розвідувальні та ударні місії. Наводитимуть артилерію, допоможуть воїнам бути максимально ефективними під час міських боїв та зберігати життя. Пікапи знадобляться для рейдів мобільних груп у тил ворога, доставки вантажів та евакуації поранених. Старлінки — безперебійний зв‘язок на полі бою. Все це — наша конкурентна перевага над росіянами.
Юрій Федоренко (праворуч) з Михайлом Федоровим та Олесем Маляревичем (ліворуч). Фото: АрміяІнформ
«Як ви пам’ятаєте, на початку 2023 року у ЗСУ сформували перші у світі роти ударних БПАК. Наш підрозділ «АХІЛЛЕС» став одним з флагманів нововведення у складі 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка, — розповів командир роти, депутат Київради (фракція «Слуга народу») Юрій Федоренко. — Головне завдання ударних рот БПАК — проведення швидких та ефективних операцій на окупованих територіях, знищення об’єктів та позицій противника. Наш підрозділ зараз активно працює у двох напрямках: Сватове-Кремінна та Бахмут.
Дякуємо приватним донорам, державним та неурядовим структурам, які підтримують ініціативу «Армії дронів». Переконаний, що це правильний шлях до витіснення ворога, оскільки у сучасній війні перемагає не той, хто має більший мобілізаційний ресурс, а той хто береже людей за рахунок технологічності процесів».
«Армія дронів» — це спільний комплексний проєкт Генерального штабу ЗСУ, Міністерства оборони України, Держспецзв’язку, Мінцифри та UNITED24. У межах цього проєкту організовують та проводять закупівлі БПЛА, передають їх військовим, навчають операторів керувати дронами. За 9 місяців діяльності «Армії дронів» придбали 3201 дрон. Загалом укладено контрактів на понад 4 млрд грн.
Контрнаступ, мобілізація і роль цивільних у війні: у лютому «Вечірній Київ» поспілкувався з військовим Юрієм Федоренком.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua